BankacılıkTeknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Teknokredi İle Cep Telefonu Kredisi Nasıl Alınır ?

Teknokredi ile Cep Telefonu Kredisi

Teknokredi İle Cep Telefonu Kredisi Nasıl Alınır? Telefon almak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu, mutlaka Teknokredi diye bir kampanyadan haberdar olmakta, bu nedenle de “teknokredi ile cep telefonu kredisi nasıl alınır?” sorusunu sormaktadır.

Bilindiği üzere artık günümüzde cep telefonunun taksitle alınması gibi bir durum söz konusu olmamakta birlikte, senet vb. ödeme durumları da yasaklanmıştır. Haliyle bu durum telefon satışlarında ciddi bir düşüşe neden olmuş ve firmalar bu konu ile ilgili olarak sürekli yeni kampanyalar yapma eğilimine gitmiştir.

Telefon faturasına ek olarak alınan cihazlar bu konuda başı çekerken, son yıllarda çıkarılan cep telefonu kredileri de, taksitle telefon alımı konusunda etkili olmuştur. Teknokredi ise bu konuda en sık başvurulan kredi türleri arasında yer almaktadır. Teknosa ve ING Bank’ın ortak çalışması sonucunda oluşturulan bu kampanya, cep telefonu sahibi olmak isteyen kişilerin son derece düşük faizlerden yararlanarak bir cep telefonu sahibi olmasına, bununla birlikte tıpkı taksitli telefon sistemin geri gelmesine bir nevi aracı olmuştur.

Peki, bu kampanyadan yararlanmak isteyenler nasıl başvuru yapabilir ve teknokredi ile cep telefonu kredisi nasıl alınır?

Teknosa ve ING Bank Teknokredi Başvurusu

Teknokredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Teknokredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknokredi ile cep telefonu kredisi nasıl alınır?” sorunuza cevap arıyorsanız, öncelikle bu krediye başvuru yapmanız gerektiğini söylemek isteriz.

Tekno kredi başvurusu konusunda iki farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Öncelikle cep telefonunuz üzerinden başvuruyu gerçekleştirebilmeniz söz konusuyken, isterseniz de Teknosa şubelerine giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Teknokredi Cep Telefonu ile Başvuru

Teknosa taksit cep telefonu imkanlarından yararlanabilmeniz için öncelikle, telefonunuzun mesaj bölümüne gelmeniz  gerekmektedir. Bu bölüme “TEKNOSA” yazıp, boşluk bıraktıktan sonra “T.C. Kimlik Numarası” yazıp, 2229’a göndermelisiniz.

Başvurunuzun onaylanması durumunda telefonunuza durum bildirilirken, yine olumsuz olarak sonuçlanması durumunda da telefonunuza bildirim gelecektir.

Teknokredi Şube ile Başvuru

Teknokredi taksitli cep telefonu alabilmek adına, Teknosa şubelerinin de size daima kapılarının açık olduğunu söylemek mümkündür. En yakınınızda bulunan herhangi bir Teknosa şubesine giderek, ilgili personele bu kredi sistemi üzerinden cep telefonu almak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Ardından görevli personel sizden birtakım bilgiler talep edecek ve bilgiler sonucunda ise kredi başvurunuzun başvuru işlemlerini tamamlayacaktır. Bu başvuru işleminden çok kısa bir süre sonra, başvuru işlemi hakkında olumlu ya da olumsuz bir bilgi tarafınıza iletilecektir.

Tekno Kredi Limiti Ne Kadar?

Telefon kredisi veren bankalar, birçok teknoloji firması ile anlaşmakta ve bu sayede kredi ile telefon işlemlerini, bu firmalar üzerinden gerçekleştirmektedirler.

Bankalar cep telefonu kredisi vermeden önce, müşteri tipine göre belirli limitler ortaya koymaktadırlar. Bu limitler 500 TL’den başlayarak, 15 bin TL’ye kadar devam edebilmektedir. Kredi puanı veya kredi sicili yeterli olan herkes, Teknokredi ile Teknosa mağazalarından 15 bin TL’ye kadar ürün alabilmektedir.

Teknokredi Faiz Oranı

Teknokredi Faiz Oranları
Teknokredi Faiz Oranları

Teknokredi ile cep telefonu kredisi nasıl alınır?” sorusu aklınıza belki sürekli olarak kurcalayabilir ancak bu soru ile birlikte sorulması gereken önemli bir soru daha bulunmaktadır. Bu soru ise “Teknokredi faiz oranı nedir?” sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknokredi faiz oranı yüzde 1,49 olarak belirlenirken, bu oran cep telefonu kredileri arasında makul bir seviye olarak kabul edilebilmektedir. Bunun yanı sıra 2 bin TL’ye bir telefon alınması durumunda, 15 ay boyunca 153 TL ödeme yaparak istenilen bir cep telefonuna sahip olunması söz konusu olan bir durumdur.

2 bin TL’lik bir telefonun ödeme sonrasında toplam durumu 2.295 TL’yi bulacaktır. Yani arada 295 TL’lik bir fark olacaktır ki, bu farkın diğer kredilere bakıldığı zaman son derece makul olduğunu söylemek mümkündür.

İlgili İçerikler: Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknokredi İle Cep Telefonu Kredisi Nasıl Alınır?

Teknokredi İle Cep Telefonu Kredisi Nasıl Alınır? Telefon almak isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu, mutlaka Teknokredi diye bir kampanyadan haberdar olmakta, bu nedenle de "teknokredi ile cep telefonu kredisi nasıl alınır?" sorusunu sormaktadır.

Kullanıcı Oyu: 4.4 ( 3 Oy Verildi)

Reklam

Erkan Akdağ

Finanspara Piyasa Araştırmacısı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar