Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı?

Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı? Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı? Kredi taksitleri uzatılır mı? Vade farkı uzatılır mı? Kredide yeniden yapılandırma mümkün mü? Bu yazımızda kredilerin tekrar yapılandırılması veya vade farkının uzatılmasına değinmiş olacağız.

Kredi tekrar yapılandırılır mı?

Mevcut olan bir krediniz var ve bunu tekrar yapılandırma veya vadesini uzatmak istiyorsunuz. Birçok tüketicinin aklında olan sorulardan bir tanesidir. Ancak bu işlemler çoğu zaman bankadan bankaya değişmektedir. Bu yazımızda ise genel durumlardan bahsedeceğiz. Farklı durumlar için yani dediğim bankadan bankaya işlemler değiştiği için bunu bankanızı arayarak öğrenebilirsiniz. Genel olarak şu şekilde yapılandırma olur;

  • Yasal Takip
  • İdari Takip
  • 15 gün içinde kredinizi iade etme hakkı

bu durumlarda yapılandırma yapabilirsiniz. Son madde de ise çektiğiniz krediyi iade ederek talep ettiğiniz şekilde yeniden çekebilirsiniz. Bu şekilde sizden ek bir faiz veya masraf alınmaz.

Genel olarak bazen bankaların kampanyaları olabiliyor. Örnek verecek olursa TEB’de daha önceden olan bir kredi türü olan: Molalı kredi olarak kredi seçenekleri vardı. Burada aslında kendinize uygun krediye seçerek rahatça ödeyebilirsiniz. Yada farklı alternatifler düşünebilirsiniz. Ancak size tavsiyem kredi ödemelerinizi asla geciktirmeyin. Findeks kredi notunuzu çok ciddi manada etkilemektedir. Findeks kredi notu kaç olmalı diye yazımızdan da bilgi edinebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise; Borç Transferi

Başvurabileceğiniz yöntemlerden biri de borç transferi olarak değerlendirme yapabilirsiniz. Aslında yapılandırma ile benzer bir yöntem olan borç transferinde borcunuzu başka bankaya taşırsınız. Borcunuzu taşıdığınız banka borçlarınızı kapatmak kaydıyla size yeni bir kredi açar. Bu krediyi maksimum vadeden alarak taksitlerinizin tutarını düşürebilir kendinize uygun ödeme seçeneklerini seçebilirsiniz.

Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı?

Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı?

Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı?

Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı? Kredi Vadesi veya Taksitleri Uzatılır Mı? Kredi taksitleri uzatılır mı? Vade farkı uzatılır mı? Kredide yeniden yapılandırma mümkün mü?

Kullanıcı Oyu: 3.95 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar