Bankacılık
Neler Oluyor?

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı kredi çekmek için minimum findeks notu kaç olmalıdır? Kredi çekmek için puan en fazla ve en az kaç olmalıdır? Bu yazımızda ise kredi çekmek için findeks kredi notunuzun en az kaç olması gereklidir? Buna değinmiş olacağız.

Findeks kredi notu kaç olmalı?

Findeks kredi notu 1-1900 değerler arasında sonuçlar vermektedir. Bu değerler ise sizin kredi alma oranlarınızı belirlemektedir. Findeks kredi notu ile kredi çekip çekemediğinizi bankanızdan net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Findeks kredi notunun aralıklarına göre risk değerleri şu şekildedir:

0-699 En Riskli
700-1099 Orta Riskli
1100-1499 Az Riskli
1500-1699 İyi
1700-1900 Çok İyi

olarak yer almaktadır. Bu değerler arasında kredi talebinize göre değerlendirme yapılmaktadır.

Findeks Kredi Notu Hesaplama Ölçütleri

Findeks kredi notu hesaplama işlemlerinde birden fazla ölçütü bir araya getiriyor. Bunların dağılımı ve ayrıntıları ise şu şekilde yer alıyor;

findeks kredi notu
findeks kredi notu

Kredi ödeme ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları ile beraberinde ise, yüzde 30 gibi bir oranı kapsamakta. Dolayısıyla geçmiş ödemeler en önemli kriter olmaktadır. Hesap durumu ve borç durumu yüzde 25 oranında etkili. Borcu biten krediler, teminatlı ya da teminatsız borç bakiyeleri ile limitler dikkate alınmakta.
Yakın zamanda yapılan kredi başvuruları, ödeme performansı belli olmamakla birlikte yüzde 20 oranında genel notunuzu etkiliyor.
Kredi kullanım yoğunluğu da yüzde olarak 15 oranında etkilemekte. Yani hiç kredi kullanmamış olanlar ile az ya da çok kredi kullananların durumları da Findeks kredi notunu etkiliyor. Diğer bazı ölçütlerin etkileme oranı da yüzde 10 olarak hesaplanıyor.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı kredi çekmek için minimum findeks notu kaç olmalıdır? Kredi çekmek için puan en fazla ve en az kaç olmalıdır?

Kullanıcı Oyu: 2.45 ( 2 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar