Kimdir
Neler Oluyor?

Dünyada En Tanınan Moda İkonları

Dünyada En Tanınan Moda İkonu

Dünyada En Tanınan Moda İkonları Teknolojinin gelişmesiyle beraber küreselde de gelişerek değişmektedir. Artan bu iletişim hızı insanların birbiriyle olan iletişim hızını etkilemiş ve her yerde olan gelişmelere insanların ulaşmasına olanak sağlayacak bir hale gelmiştir. Hal böyle olunca alışverişte küresel hal almış ve kültürler giyim kuşam konusunda birbirinden çok etkilenir hale gelmişlerdir. Birçok farklı kültüre sahip insanların tarzları da kısmen bütün bu gelişmelerden etkilenir hale gelmişlerdir. İşte dünyadaki birçok insanın ve birçok ülkedeki tarz anlayışına etki eden o isimler;

 Audrey Hepburn

 Audrey Hepburn
Audrey Hepburn

Kocaman gözleri, bebeksi yüzü ve muhteşem oyuncu yeteneğiyle adeta bir kuğu zarafetindeki Audrey Hepburn’ün geçmişine bakıldığında biraz yürek burkan bir hikâye bizi karşılıyor. Küçükken babası tarafından terk edilip annesiyle yaşamaya başlayan Hepburn savaştan kaçtığı sırada küçüklüğünden bu yana tutkusu haline gelmiş olan baleyi hayatının merkezine koymayı planladığı sırada katıldığı bale okulunun seçmelerini vücudunun savaştan kaçarken bozulduğu için kazanamadığını öğrenen Hepburn hayatını devam etmek için müzikal seçmelerine katılır ve seçilir. İşte “Audrey Hepburn Efsanesi” bu şekilde hayatımıza girer.

Audrey Hepburn ismini duyduğumuzda hepimizin gözüne Breakfast at Tiffany’s deki o muhteşem görüntüsü gözlerimizin önüne gelir. Uzun kalem formundaki siyah elbisesi, boynundaki inci kolye, dönemin meşhur kısa kahkülleriyle adeta dans eden topuzu herkese zarafet dersi verecek nitelikte.

 Bianca Jagger

Bianca Jagger
Bianca Jagger

Hollywood’un ikon isimlerinden olan Bianca Jagger aslında Fransa’nın Paris kentinde doğdu, annesinin önerisiyle –daha doğrusu ısrarıyla – şarkıcı olmaya yeltendiyse de kendini bir anda modellik yaparken buldu. Kocaman gözleri, iri dudakları ve dikkat çekici vücuduyla öne çıkan Jagger, özgür ruhunu yansıtan kabarık sarı saçları ve asi seçimleriyle döneminin moda dünyasına damga vurarak iz bıraktı.

 Kate Moss

 Kate Moss
Kate Moss

1974 yılında dünyaya gelen Moss başarısız bir eğitim hayatından sonra modelliğe atılmaya kara verir. Sektörünün alıştığı ideal fiziğinin aksine ayrık ön dişleri, aşırı zayıf vücut hatları ve minyon yapısına rağmen yine de bir dünya yıldızı oldu diyebiliriz. 0 beden anlayışının podyumlara taşınmasına da neden oldu diyebileceğimiz Moss ilerleyen yıllarda sansasyonel haberlerle karşımıza çıksa da akılda kalıcılığı su götürmez bir gerçek. Kate Moss’un an akılda kalıcı görüntüleri ise kırmızı halıdaki sade ama sexy seçimleri diyebiliriz. Günlük yaşamda da çabasız güzelliği herkese tanıtan Moss yataktan kalkmış gibi olan saç modeli, pijamayı günlük hayata uyarlamaktan çekinmeyen cesareti ile birçok kadına ilham kaynağı olmuştu.

 Marilyn Monroe

Marilyn Monroe
Marilyn Monroe

Maalesef erken yaşta kaybettiğimiz isimlerden olan Monroe, dönemini hatta bizim dönemimizde dahi ilham alınan kombinlerle bu güne gelmiştir. Özellikle beyaz elbisesiyle verdiği o efsane pozu unutmak tam anlamıyla imkânsız. Monroe ‘Gentlemen Prefer Blondes’ filminde oynarken tercih ettiği lame elbisesi, günlük hayattaki mom Jean ve beyaz gömlek kombinleri de imza görünüşleri arasında. Monroe’nun tarzını kadınsı ve şık diye de tanımlamak mümkün.

Dünyada En Tanınan Moda İkonları

Dünyada En Tanınan Moda İkonları

Dünyada En Tanınan Moda İkonları

Dünyada En Tanınan Moda İkonları Teknolojinin gelişmesiyle beraber küreselde de gelişerek değişmektedir.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar