• YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2220135,733
  % -0,33
 • BIST 100
  10.676,65
  % -1,07

Borsa Zengini Warren Buffet Kimdir?

Borsa Zengini Warren Buffet Kimdir?

Borsaya yeni başlayanlara borsada yatırımın kurallarına yönelik sık sık sözleri paylaşılan bir isim vardır. Kimi zaman sabırlı olunması gerektiği yönünde sözleri, kimi zaman kaybı durdurmanın önemine yönelik sözleri paylaşılır. Bu yazımızda Warren Buffet kimdir, nasıl zengin olmuştur ve Warren Buffet‘ı zengin eden stratejileri inceleyeceğiz.

Warren Buffet Kimdir?

Borsaya yatırım yapanların ortak bir hedefi vardır, kazanmak. Fakat hedef hep kazanmak olsa da uygulamada yanlış stratejiler ile borsa oldukça riskli bir alan haline dönüşebilmekte olduğu görülmektedir. Nitekim borsada yatırım yapan her küçük yatırımcı Warren Buffet kadar şanslı değil elbette. Warren Buffet borsa simsarı bir babanın oğluydu. Ancak ticarete öyle meraklıydı ki daha küçük yaşlarda gazoz şişeleri satarak para kazanmaya çalışırdı. Henüz 11 yaşındayken ise ilk kez borsa yatırımlarına başladı ilk başlarda küçük paralar kazandığında hemen hisselerini satıyordu. Buffet sonradan bir şey fark etti, geleceği olan hisselere uzun vadeli yatırım yapmak daha doğru bir strateji olacaktı.

Bir yatırımın başarıya ulaşmasının yolu disiplik, zaman ve sabıra bağlıdır. Bazen lazım olan tek şey zamandır, dokuz kadını hamile bırakıp bir ayda bebek sahibi olunması beklenemez.

Warren Buffet

Warren Buffet gençliğinde Wall Street’te çalışmak istediyse de babası buna engel oldu. Çeşitli üniversitelerde “Yatırım Kuralları” üzerine dersler verdi. Buffet’ın borsa stratejileri yıllar yılı hep konuşuldu halen daha bir çok stratejisi borsa yatırımcılarına örnek gösterilmektedir.

Bir yatırımcının en zor sınavı kaybını nereden durması gerektiğine karar vermesindedir. Bekleyeyim, elbette düzelecektir düşüncesi bazen en büyük hata olur.

Warren Buffet

Warren Buffet 2008 yılında 62 milyar dolar servetle dünyanın en zengin kişisi olarak Forbes dergisinde yer almıştı.

Waren Buffet Sözleri

İnsanlar ihtiyaçları olan şeyleri satmak istemiyorlarsa ihtiyaçları olmayan şeyleri satın almamalıdır.

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız risk ile tanıştınız demektir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.