• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1270246,310
  % -0,97
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Donald Trump Kimdir?

Donald Trump Kimdir?

Donald Trump Kimdir? Hayatı hakkında kısa bilgiler ve öğrenim hayatına dair araştırmalar bu yazımızda yer alıyor. 

Donald Trump Kimdir?

Tam adı Donalt John Trump, Amerikalı iş adamı, siyasetçi ve Amerika Birleşik Devletleri 45. başkanıdır. Pozitif ayrımcılık ilkesini bir kere daha gündeme getirmiş olan Trump, ülkesinde ve dünyada dik başlılığı ve küstah tavırlarıyla tanınmaktadır. Amerikan ırkı harici tüm ırklara saygı göstermediğini her fırsatta dile getiren başkan, bu özelliklerini saklamaktan hiç çekinmiyor. Donalt Trump öğrenim hayatı boyunca da bu tavrını hiç kaybetmemiştir.

Donalt Trump Kaç Yaşında

14 Haziran 1946 yılında Amerika Birleşik devletlerinin New York eyaletinde dünyaya gelen Trump, ilk eşi Ivana Trump ile 1977–1992 yılları arasında evli kalmış. Bu evlilikten İvanka, Eric ve Donalt Trump, Jr. adlarında 3 çocuğu vardır. Sonrasında 2. eşi Marla Maples ile 1993–1999 yılları arasında evlilik geçirmiş, bu evlilikten olan çocuğunun adı Tiffany’ dir . Son olarak 3. eşi olan Melania Trump ile 2005 yılından bu yana evliliğine devam etmektedir. Son evliliğinden Barron adında bir çocuğa sahiptir. Net serveti, 2018 de yapılan beyanata göre, 3,1 milyar Amerikan dolarıdır. Donalt Trump Kimdir sorusuna yanıt olarak, aslen Alman ırkındandır ki; sarışın, beyaz tenli olmasının bir nedeni de budur.

Donalt Trump Kimdir Hayatı

Donalt Trump öğrenim hayatı ve dersleri kötü olmasından dolayı, ailesi tarafından askeri okula gönderilmiştir. Devam eden hayatında, kendi isteği ile işletme okumuş, bu sırada baba mesleği olan emlakçılık konusunda çekirdekten yetişmiştir. İlk işi olan New York eyaletinde gökdelen inşaatı ile adından söz ettirmiştir. Eyaleti yeniden yapan adam olarak ünlenmesini ve tanınmasını bu proje sağlamıştır. Devamında kendi ülkesi sınırları içinde yatırımlarına devam etmiş, son olarak 2012 yılında İstanbul Mecidiyeköy’ de yatırımını yaptığı “Trump Tower Mall” adında rezidans ve alışveriş merkezinin açılışını yapmıştır. Trump, 8 Kasım 2016 tarihinde yapılan Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerini kazanarak koltuğunu, 20 Ocak 2017 de Barrack Obama dan devralmıştır. Başa geldiğinde bir çok kesim tarafından Donalt Trump Kimdir sorusunu gündeme getirmiştir.

Donald Trump Hayatı
Donald Trump Kimdir?

 Donalt Trump Konuşması

İlk icraatı, çok sayıda kararnameye imza atmak oldu, bu imzalar seçim döneminde yaptığı konuşmalarda vaad ettiği ve söz verdiği konular ile ilgiliydi. Sonrasında, aynı kıtayı paylaştığı devletlerle var olan anlaşmaları askıya alarak yeni bir skandala imza attı. Meksika sınırına duvar örmeyi gündeme getiren Trump, her iki ülke vatandaşlarından tepki aldı. Yükseltilen vergi dilimleri ile Meksika’ ya yaptırımlarda bulundu. Cumhuriyetçi görüşleri ile daima Demokrat kanada karşı duran Trump, her fırsatta Karşı görüşteki vatandaşlarına ithamlarda bulunarak yıldırma politikasına gitmektedir. Çok tepki çeken diğer bir hamlesi ise Müslümanlar ile ilgiliydi. Müslümanlara çeşitli yaptırımlarda bulunan Amerika lideri, bazı Müslüman ülkelere vize kısıtlaması getirdi; bu ülkelerin arasında Türkiye de vardı. Hatta olaylardan sonra toplu alanlarda, ülke genelinde göz altılara başlanıldı. Bu hareket, yapılan protesto ve gösterilen tepkilerden sonra demokrasinin gereği olarak askıya alındı. Bu hareket Donalt Trump Kimdir sorusunu bir kere daha akılara getirmiş, ve araştırmalara neden olmuştur.

  Donalt Trump Kitabı Donalt Trump hayatı boyunca Cumhuriyetçi görüşleri ile daima Demokrat kanada karşı duran Trump, her fırsatta Karşı görüşteki vatandaşlarına ithamlarda bulunarak yıldırma politikasına gitmektedir. Bazı otoritelerce akıl ve ruh sağlığının yerinde olmadığı haberleri konuşulsa da, yaptıkları ve söyledikleri ile ülkesinde yüksek bir kesim tarafından desteklenmektedir. Donalt Trump öğrenim hayatı boyunca etrafınca sevilmemesine rağmen halkın çoğunluğuyla iktidara gelen Donalt Trump, belli kesimlerce sevilmeye devam edecektir. Siyasette tek doğru şudur ki; insan yaptıklarıyla anılır. Donalt Trump hayatı süresince bir çok kitap yazmıştır

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.