Bankacılık

Yapılandırmadan takibe düşmeyen yararlanacak

Yapılandırma geliyor ancak herkes yararlanamıyor. BDDK’nın kredi işlemleri ile banka ve kredi kartları hakkında değişiklik içermekte olan yönetmeliklerinin yürürlüğe girmesiyle yapılandırmanın koşulları ve detayları merak konusu oldu ve işte detaylar.

 

 
Yapılandırmadan takibe düşmeyen yararlanacak. Bankacılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre yer alan haberde ise, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) düzenlemesi, takibe düşmemiş ihtiyaç kredileri ile kredi kartı borç bakiyesinden oluşmakta olan “canlı” kredileri kapsıyor. Konut ve taşıt kredileri ise yapılandırma kapsamında yer almıyor.
Mevcut durumda, bankaların takipteki kredilerle ilgili karşılık ayırması dolayısıyla müşteri ile banka arasında yapılan anlaşma kapsamında müşteriye istenilen vadede taksit imkanı sunulurken, bu konuda kanunen belirlenmiş bir vade de bulunmuyor. Yeni düzenleme kapsamında ise borçların yapılandırılmasında kredi kartlarında üst limit 72 ay olarak belirlenirken, tüketici kredilerinin vadesi de 48 aya çıkarılmış olundu.

 

[poll id=”3″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar