Bankacılık

Vakıfbank’tan Yeni Yıla Özel 0 Km Taşıt Kredisi

Vakıfbank’tan Yeni Yıla Özel 0 Km Taşıt Kredisi

Vakıfbank’tan Yeni Yıla Özel 0 Km Taşıt Kredisi Yeni yılda kişilerin beklettikleri ihtiyaçlarını alabilmeleri ve daha iyi bir yaşam sürebilmeleri adına, bankalar tarafından yoğun bir çalışma yürütülmektedir. Yeni yıla özel olarak kredi kampanyası düzenlemiş bankalar arasında yer alan Vakıfbank, kişilerin ihtiyaç kredileri üzerinden değil, doğrudan taşıt alımları için ayrıcalıklı hizmet almasını amaçlamaktadır. Geliştirdikleri 0 km taşıt kredisi ile, hem düşük kredi faiz oranları hem de kolay ödeme seçenekleri ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadırlar.

Vakıfbank’ın yeni yıla özel olarak geliştirdiği kredi kampanyasında, yalnızca sıfır km araçlar için başvurular yapılmaktadır. Bundan dolayı, kişiler ikinci el bir otomobil almak istiyorsa, bankanın diğer kredi paketlerinden faydalanması gerekecektir.

0 Km Taşıt Kredisi Kampanyası

Vakıfbank’ın geliştirdiği kredi kampanyasının detaylarına bakacak olursak, %1,21’den başlayan faiz oranları ve 48 aya varan vade seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, başvuru yapan kişilerin gelir durumlarının aylık olmayacağı düşünülerek, farklı ödeme planları da hazırlanmıştır. Buna göre, Vakıfbank’tan alacağınız ve yeni yıla özel olarak geliştirilen taşıt kredisi kampanyasında, ödemelerinizi 3 ay ödemesiz ve kalan dönemlerde aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksit seçenekli, son taksit balon ödemeli ya da gelir durumunuza göre değişken taksitler ile ödeyebilirsiniz.

Vakıfbank’ın geliştirdiği kampanyanın koşullarına baktığımızda ise, şu sıralamayı yapabiliriz.

 1. Kredi paketinde aylık %1,21’den başlayan kredi faiz oranları geçerlidir.
 2. Vade olarak en fazla 48 ay tercih edilebilmektedir.
 3. Kişilerden kefil talep edilmemektedir.
 4. Hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 5. Başvuru işlemlerinde, sıfır km taşıtların proforma faturası üzerinden başvuru yapılacaktır.
 6. Aracın nihai fatura bedeli 100 bin TL’nin üzerinde ise, bu durumda 100 bin TL için %70 ve üzerindeki tutar için de %50 oranında kredi desteği sağlanacaktır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Vakıfbank’ın 0 km taşıt kredisi için belirlediği detaylar ve koşullar yukarıdaki gibidir. Herhangi bir üst sınır belirtilmeyen kredi paketinde, kişilerin sadece proforma faturası le başvuru yapması gerekmektedir. Bankanın belirlediği koşullar ile yapılacak örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibi olacaktır.

 

 • Kredi Miktarı: 20 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,21
 • Kredi Taksiti: 581,50 TL
 • Toplam Kredi Maliyeti: 27 bin 912 TL

Yapılan hesaplama içerisinde, bankanın belirlediği kredi tahsis ücreti ve efektif yıllık faiz oranı da dahil edilmiştir. Bunun için yapılan eklemelerde, kredi tahsis ücreti için 100 TL, efektif yıllık faiz oranı olarak da %19,2312 uygulanmaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi İçin İstenen Evraklar

Yeni yıla özel olarak sıfır km araçlar için geliştirilen taşıt kredisi kampanyasında, başvuruların şube üzerinden yapılması gerekmektedir. Türkiye genelinde geçerli olan kredi kampanyasında, istenen şehirde başvurular yapılabilmektedir. Başvuru sırasında kişilerden talep edilen evraklar ise şu şekildedir.

 • Nüfus cüzdanı sureti
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • İkametgah belgesi
 • Satın alınacak aracın proforma faturası

Yukarıda belirtilen belgelerin tamamlanması halinde, Vakıfbank şubelerinden başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapabileceksiniz. Belgeler arasında belirtmiş olduğumuz proforma faturası, birçok kullanıcının dikkatini çektiğinden dolayı, buna açıklık getirmek gerekecektir. Bu fatura, araç satıcıları tarafından düzenlenmektedir. Düzenlenen bu belgede, hangi marka ve modeldeki aracın alınmak istendiğini ve KDV dahil olarak araç fiyatının ne kadar olduğunu gösteren bir faturadır. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce araç seçimi yapmalı ve sıfır km araç satan firmaları bulmanız gerekmektedir.

Vakıfbank, gelir belgesi konusunda da kullanıcılarına yönelik özel bir paylaşımda bulunmuştur. Buna göre, kişilerin gelir belgesi sunarken daha hızlı olmaları amacıyla yapmaları gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Özel sektör çalışanlar e-devlet sistemi üzerinden SGK hizmet dökümleri, son aya ait onaylı maaş bordroları ve maaş yazıları ile birlikte başvuruda bulunabilirler.
 • Kamu çalışanları da yine e-devlet sistemi üzerinden e-bordro hizmetinden faydalanabilir ya da çalıştıkları kuruma başvuruda bulunarak doğrudan maaş bordrolarını alabilirler.
 • Emeklilerin yapacakları başvurularda, maaşlarını aldıkları bankadan onaylı olacak şekilde bir hesap ekstresi almaları gerekecektir. Eğer kişiler maaşlarını Vakıfbank aracılığı ile alıyorsa, bu durumda ek bir belge talebi olmayacaktır.
 • Şirket ortaklarının yapacakları başvurularda ise güncel vergi levhaları ya da yıllık gelir vergisi beyannameleri talep edilmektedir.

Kişilerin Vakıfbank’a yapacakları taşıt kredisi başvurularında, hazırlaması gereken evraklar ve gelir belgesi konusunda nasıl kolaylık sağlayacakları bu şekildedir.

Vakıfbank’tan Yeni Yıla Özel 0 Km Taşıt Kredisi

Vakıfbank’tan Yeni Yıla Özel 0 Km Taşıt Kredisi Yeni yılda kişilerin beklettikleri ihtiyaçlarını alabilmeleri ve daha iyi bir yaşam sürebilmeleri adına, bankalar tarafından yoğun bir çalışma yürütülmektedir.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar