Hisse Borsa

Türk hisseleri en ucuz değerde

Renaissance Capital araştırma müdürü olarak görev yapan Michael Harris: Türk hisse senetler, benzerlerine kıyasla, altı yılı aşkın süredir hiç bu kadar ucuz olmamıştı.

 
Türkiye’nin temel hisse senedi gösterge endeksinin beraberinde ise gelecekteki fiyat/kazanç oranı ile MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi’ninki arasındaki fark Aralık 2009’dan bu yana en yüksek seviyesine çıktıç Türk hisse senetleri geçen ay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünü artırmaya yönelik isteğinin başbakanın istifası ve kabinenin yeniden belirlenmesine neden olması ile sonuçlanan siyasi tansiyon ile birlikte iki yılı aşkın sürenin en hızlı düşüşünü gerçekleştirmişti.
Londra’da Renaissance Capital Ltd. araştırma müdürü olarak görev yapan Michael Harris, Bloomberg News’a yaptığı değerlendirmede, “Şimdilerde Fed Başkanı Janet Yellen’ın ABD’de gelecek ay faiz artırımına gidileceği beklentilerinin düşmesine sebep olması ile birlikte, Türk hisse senetleri muhtemelen rallinin ilk safhasında benzerlerine göre daha iyi performans gösterecek” diye belirtildi. Türk varlıkları, ekonominin cri işlemler açığının kapatılabilmesi için dış fon girişlerine bağımlı olmasından dolayı ABD para politikası kararlarına duyarlı bir konumda olduğu yer aldı.

 

[poll id=”2″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar