Dünyadan
Neler Oluyor?

Trump’tan Mısır Açıklaması

Trump’tan Mısır Açıklaması ABD Başkanı olarak görevine devam eden Donald Trump, Mısır’da Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’ye karşı düzenlenen gösterilerden endişe ve kaygı duymadığını belirtmiş oldu.

Trump Gazetecilerin Karşısında

Trump, BM 74. Genel Kurul görüşmeleri için New York’ta bulunmakta olan Sisi ile görüşmesi öncesi gazetecilerin karşısına çıkmış oldu.

Sisi’nin kısa sürede iyi bir iş yaptığını ifade eden Trump, “Görevi devraldığında ülke karışıklık içindeydi, şimdi değil.” ifadelerini ekledi.

Mısır’da düzenlenen Sisi karşıtı gösterilerden endişe duyup duymadığına yönelik bir soruya ise yapılan açıklamada Trump, “Herkese karşı gösteriler oluyor, dünyadaki en iyi arkadaşınız (ABD’nin eski Başkanı Barack Obama) Obama’ya karşı bile birçok gösteri oldu. Bu konuda endişeli değilim. Mısır’ın muhteşem bir lideri var ve saygı görüyor.” cevabını verdi.

Mısır’ın başkenti Kahire’deki bazı meydanlarda, geçen hafta ilk defa Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi aleyhinde gösteri düzenlenmişti. Tahrir Meydanı da dahil bazı meydanlarda bir araya gelen Mısırlılar, Sisi karşıtı sloganlar atmıştı.

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar