• YARIM ALTIN
  8.063,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8112
  % -0,01
 • € EURO
  35,1892
  % -0,14
 • £ POUND
  41,5977
  % -0,28
 • ¥ YUAN
  4,5237
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3682
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  2098381,496
  % -1,58
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Korona Virüs Hakkında Komplo Teorileri

Korona Virüs Hakkında Komplo Teorileri

Korona Virüs Hakkında Komplo Teorileri Korona virüs salgınının görülmeye başladığı Aralık 2019’dan beri Korona virüs hakkında komplo teorileri, her geçen gün artarak devam etmiştir. Ancak bugüne kadar ortaya atılan komplo teorilerinin önemli bir kısmı, tamamen mantık dışıdır.

Covid-19 hakkındaki komplo teorileri arasından, kuvvetli şüphelerin bulunduğu ve mantıklı kabul edilebilecek iddiaları sizinle paylaştık.

Korona Virüs Hakkındaki Komplo Teorileri

Korona Virüs Hakkındaki Komplo Teorileri

Kanada Hükümeti

Ortaya atılan önemli iddialardan biri, Kanada’nın covid-19 virüsüne bilimsel enstitüsünde üretmeye başladığı yönündeydi. Kanada’da bulunan ülkenin en büyük bilimsel araştırma enstitüsünde hakkında fazla detay verilmeyen bir araştırmanın olması, bu iddiaları kuvvetlendirmektedir.

Ayrıca farklı iddialarda virüsün Kanada hükümeti tarafından bulunan, biyolojik bir silah olma ihtimalini daha fazla kuvvetlendirmiştir. Virüs Çin’de görülmeye başlamadan kısa bir süre önce Kanada’da bulunan araştırma enstitüsünden Çinli karı koca iki doktorun hiçbir açıklama yapılmadan kovulması, virüsün Kanada’da üretildiği iddialarının ortaya atılmasına neden oldu. Çünkü Kanada hükümeti tarafından kovulan Çinli karı koca doktorların, daha sonraki günlerde aynı zamanda Çin ajanı oldukları ortaya çıkmıştı.

İddiaya göre Kanada’daki enstitüde virüs için çalışmalar yapan doktorların, daha sonra virüsü Çin’e götürdükleri ve virüsün burada kontrol edilemeyerek yayıldığı yönündedir.

Korona Virüs Amerika’nın Biyolojik Silahı mı?

Aslında Corona virüs hakkındaki komplo teorileri arasında salgının ilk başladığı dönemlerde, herkeste bu yönde bir şüphe vardı. Çünkü virüs Amerika’nın en büyük düşmanı olan Çin’de ortaya çıkmış ve sonrasında da, Avrupa ve Ortadoğu’da birçok ülkeye yayılmıştır. Özellikle ilk aşamada Çin ve İran’da ciddi artışın olması, teorisyenlerin bu şüpheyle yaklaşmasındaki en önemli nedenler olmuştur.

Günümüze geldiğimizde ise dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Çin’in salgını durdurma noktasına getirdiğini iddia etmesi ve bu kez ABD’nin salgının merkezi haline gelmesi, şüpheleri Çin’e çevirmiştir.

Covid-19 Çin’in Dünyaya Bir Oyunu mu?

Gelinen noktaya baktığımızda, en kuvvetli ihtimallerden biri mantık dahilinde Çin’i işaret etmektedir. Bunun farklı temel nedenleri bulunmakta olup, biri yukarıda da değindiğimiz üzere Çin ajanı karı koca doktorun sessizce kovulmuş olmasıdır. Ki bu ajan doktorlar daha sonra Çin’in Wuhan kentinde bulunan bilimsel araştırma merkezinde çalışmaya devam etmiştir. Virüsün ilk başladığı yer ise, bilindiği üzere Çin’in Wuhan kentidir.

İddialara göre virüsü Çin’e götürmeyi başaran ajan karı koca doktor ve Çin’deki enstitüdeki ekip, virüsü kontrol edememiş ve hızlı bir şekilde yayılmasına neden olmuştur. Zira Çin gibi 1,5 milyar nüfusa sahip, adeta pislik içinde yaşayan, canlı canlı kedi, yarasa ve köpek yiyebilen insanların olduğu yerde virüsün bu kadar kısa sürede durdurulmuş olması, Çin’in açıklamaları doğru ise çok mümkün değildir.

Çin’deki nüfus yoğunluğu dikkate alındığında kısa sürede sosyal izolasyonun sağlanması, daha az insana virüsün bulaşmış olması gibi söylemler ya yalan, ya da virüsü dünyanın başına Çin’in bela ettiği ihtimalini artırmaktadır.

Bill Gates’in Salgında Parmağı Var mı?

Bill Gates… Dünyanın en zenginleri listesinde olan ve bilişim teknolojilerinin dünyadaki bir numaralı ismi, kendi ve eşi adına bir vakıf kurmuştu. Bu vakfın daha çok bilimsel araştırmalar yaptığı, Corona virüs türleri için çeşitli aşılar geliştiren kuruluşlara yüklü finansman sağladığı yıllardır biliniyor.

Bill Gates Vakfı’nın Korona virüs hakkındaki komplo teorileri arasında almasının temel nedeni, salgının başladığı 2019 Aralık ayından sadece 1,5 ay kadar önce yapılan bir açıklamaya dayanıyor. Yapılan açıklamada dünya genelinde yaşanabilecek herhangi bir salgın durumunda, salgının nasıl önleneceğine dair bir çalışma yapıldığı belirtilmişti. Bu açıklamadan henüz 1,5 ay sonra covid-19 salgınının ortaya çıkması, bu teoriler arasında bu vakfın yer almasına neden oldu.

Bill Gates iddialar üzerine açıklama yapma ihtiyacı hissederek, bu salgınla herhangi bir ilişkilerinin kesinlikle olmadığını vurgulamıştı.

Koronavirüs hakkındaki komplo teorileri, sadece bunlarla sınırlı değildir. 5G teknolojisinin yaydığı radyasyon gibi farklı iddialarda ortaya atılmış olsa da, bu iddiaların mantıklı bir tarafı yoktur.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.