• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1266154,592
  % -0,54
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Tik Tok Nedir?

Tik Tok Nedir?

Tik Tok Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır ve nasıl indirilir? Neler yapılır? Nasıl hesap açılır nasıl kayıt olunur?

Tik Tok Ne işe yarar

Tik Tok Sahibi Kimdir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance,[4][5] tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.

Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.

Tik Tok Ne İşe Yarar?

Tik Tok Nedir? Tik Tok kısa videoların paylaşıldığı sosyal bir platformdur. Mobil üzerinden paylaşımlar yapabilirsiniz. Bunu ise takipçilerinize ve takipçi adaylarınıza kadar paylaşabilirsiniz. İnstagram’ın bir nevi video hali diyebiliriz. Genellikle gençlerin yani 15-25 yaş grubunun hitap ettiği bir kitle yer almaktadır.

Tik Tok Terimleri

Duet: TikTok kullanıcılarının en çok tercih etmiş olduğu içerik türlerinden biri olarak bilinir. Daha önce başka bir kullanıcı tarafından çekilmiş bir videonun yeni bir kullanıcı tarafından yorumlanması olarak anlatılabilir. Yeni kullanıcılar tarafından çekilen videolarda, kullanıcı sanki orijinal videonun bir parçasıymış gibi davranıyor. Kimi zaman videolar arasındaki uyum şaşırtıcı seviyelere ulaşabiliyor.

Cringe: Cringe, genellikle iyi bir video çekmek için uğraşan ancak bu konuda başarısızlığa uğrayanların videolarına verilen isim. Garip davranışlar sergileyen ya da utanç verici bir duruma düşenleri Cringe hashtagi ya da Cringe temalı hesaplarda görebiliyorsunuz. Aslında Cringe videoları uzun süre boyunca TikTok uygulamasını tanımladı. hakimiyeti altına almıştı.

Challenges: Şimdiye kadar YouTube’da gördüğünüz Challenge kültürü aslında TikTok’ta da kendini yoğun bir şekilde hissettirmekte. TikTok’taki meydan okumalar genellikle tüm kullanıcıların aynı eyleme odaklanması olarak kendini göstermekte.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.