Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Diyabet Hastalarının Kullanabileceği Popüler Uygulamalar

Diyabet Hastalarının Kullanabileceği Popüler Uygulamalar

Diyabet, halk arasında şeker hastalığı olarak tanımlanır. Kanda ki şeker oranının, normal seviyenin üzerine çıkmasıdır. Şeker hastası olan kişiler eski zamanlarda kan şeker oranını öğrenmek, yediği yiyecekleri hesaplamak için eczane gidip, deftere kayıt ediyordu. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, defterlerin yerlerini programlar ve uygulamalar aldı. Diyabet hastalığınız yeni teşhis edilmiş veya yıllardır diyabetle yaşayan biri olarak, diyabet hastalarının kullanabileceği popüler uygulamaları kullanarak diyabeti kontrol altına alabilirsiniz.

Uygulamaları akıllı cihazlara yükledikten sonra kan şekeri oranını, insülin dozajı, yemek öğünleri ve kullandığınız ilaçları günde kaç kez kullanacağınızı takip edebilirsiniz. Uygulamalara göre ilaç dozu ve yemek öğünlerinizi değiştirmeyin. Uygulamalar sadece sizin yaptığınız hareketleri takip eder. Diyabet hakkındaki en iyi kararı doktorunuz verir.

MySugr

Kullanıcı dostu ve kullanımı kolay olduğu için, birçok diyabet hastası bu uygulamayı tercih etmektedir. Çünkü Reddit sosyal haber ve tartışma sitesinde yapılan tartışmalarda en iyi diyabet uygulaması seçilmiştir. Android ve İOS ile uyumlu çalışan uygulama diyabet hastalarının ihtiyaç duyabileceği tüm özelliklere sahiptir.

Kan şekeri, karbonhidrat ve insülin oranını takip edebilirsiniz. İnsülini nasıl ve ne kadar doz alacağınızı anlatan bilgiler verir. Kan şekeri, ilaç, yemek gibi verilerin kayıtlarını tutabilirsiniz. Kan şekerini yeniden ölçmenizi sağlayan hatırlatma özelliği bulunmaktadır. Girdiğiniz verilere ait bilgileri günlük, haftalık ve aylık halinde grafik olarak görüntüleyebilirsiniz.

Gıda, aktivite, arama, konum, doktor raporları, kan şekeri hatırlatması, fotoğraf galerisi, destek ve analiz gibi özellikleri kullanmak için uygulamanın pro sürümünü satın almanız gerekmektedir.

Diabetes-M

Diyabet hastası olan kişilerin hayatlarını kolaylaştırabileceği bir uygulamadır. Uygulamayı İOS ve Android işletim sistemine sahip telefon, tablet ve akıllı saatlerde kullanabilirsiniz. Mysugr gibi kullanımı çok kolaydır. Özellikle yeni diyabet hastası olan kişilerin ilaç ve insülin kullanımını dair bilgiler verir. Nerede olursanız olun, tüm değerlerinizi takip edebilirsiniz. Hatırlatma özelliği sayesinde ilaç ve kontrol günlerini kesinlikle kaçırmazsınız.

İlaç, beslenme, glikoz, enjeksiyon gibi bilgileri kayıt defterine not edebilirsiniz. Uygulama yiyecek alımı, diyet, doktor raporu, karbonhidrat, insülin ve hatırlatma gibi özelliklere sahiptir. Not ettiğiniz verileri grafik halinde görüntüleyebilir ve dışa aktarabilirsiniz.

Center Health

Akıllı yapay zekâ teknolojisine sahip olan uygulamayı web, Android ve İOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda çalışır. Mysugr ve Diabetes-M uygulamalarının sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Örneğin kullandığınız ilaç size dokunursa, diyabet hakkında uyarı verir. İlaç, yemek veya insülin almadığınızda size hatırlatır.

Akıllı cihazınıza nano şeker ölçüm cihazı takılır. Kan şekerinizi ölçtükten sonra veriler uygulamaya kayıt edilir. Dexcom, Fitbit, Google Fit, Apple Health gibi sistemlerle uyumlu çalışır. Günlük, haftalık ve aylık olarak raporlar alarak karşılaştırabilirsiniz.

Cihaz ve uygulama sigorta kapsamında yer almadığından ücretlidir. İlk defa abone oluyorsanız, diyabet ölçüm cihazı ücretsizdir. Ekstra sayaç satın almak istiyor veya yükseltmek istiyorsanız 20 ile 30 $ arasında para ödemeniz gerekiyor. Cihaza ait biten şeritleri 29 $ ödeyerek satın alabilirsiniz. Memnun kalmadıysanız, paranızın %100’ünü 30 gün içinde geri alabilirsiniz.

Diyabet Hastalarının Kullanabileceği Popüler Uygulamalar

Diyabet Hastalarının Kullanabileceği Popüler Uygulamalar

Diyabet hastalığınız yeni teşhis edilmiş veya yıllardır diyabetle yaşayan biri olarak, diyabet hastalarının kullanabileceği popüler uygulamaları kullanarak diyabeti kontrol altına alabilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar