Ekonomi Haberleri

Temmuz’da Emekliye Çifte Zam

Temmuz’da Emekliye Çifte Zam

Temmuz’da Emekliye Çifte Zam geliyor. Temmuz’da Emekliye Çifte Zam Temmuz’da emeklilerin hem maaşları hem ek ödemeleri artış olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin artışını ilk 6 aylık enflasyon rakamları belirlemiş olacak. Memur emeklilerine ise zam + enflasyon farkı olarak belirlenecek.

Emekliye Çifte Zam

Emekliye Çifte Zam geliyor. Yaklaşık olarak 12 milyon emekliye Temmuz’da çifte zam geliyor. Temmuz’da tüm emeklilerin maaşında artış olacak. Her ay verilen aylığın yüzde olarak 4’ü- 5’i oranındaki ek ödeme de yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için artış olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammının oranını enflasyon belirlemiş olacak. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen ve bunun beraberinde Tüketici Fiyat Endeksi, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammını göstermiş olacak.

2018 Yılı Programı’nda yer alan haberde ise, enflasyon tahminine göre zammın yüzde olarak 4.02 olabileceği yer alıyor. Ancak bununla beraber Merkez Bankası’nın geçtiğimiz haftalarda 2018 yılı enflasyon tahminini yüzde olarak 7’den yüzde 7.9’a çıkarması, zam oranının daha da yüksek olabileceğini gösteriyor. Kesin rakam 3 Temmuz’da belli olacak. Emekliler aynı ay içerisinde zamlı maaşlarını ceplerine koyacak. Ayrıca maaşlar artacağı için, ek ödeme de yükselecek. Aylığın yüzde 4’ü ya da 5’i oranında olan ek ödeme, Temmuz’da yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için artacak.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar