• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1270673,228
  % -0,80
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Banka

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Çağımızda finans sektörünün gelişmesi ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması için başvurduğu yollardan bir kredi çekmektir. Kredi almak isteyen insanlar çekmek istedikleri kredi için gerekli şartları sağlayıp sağlamadıklarını öğrenme arayışı içindediler. Kafalarında bu tip sorular olan vatandaşların merak ettiği bir konu da sigortaları olmadığı halde nasıl kredi çekebileceklerini öğrenmektir. Bu yazımızda sigortasız kişiye kredi veren bankalar hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Sigortasız Bir Kişi Kredi Çekebilir Mi ?

Eğer bankaların sunduğu kredi hizmetinde faydalanmak istiyor fakat sigortanız olmadığı için bunun mümkün olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, diyebiliriz ki, bankaların size bu durumda kredi vermeleri çok zor bir ihtimaldir. Bankalar verdikleri kredilerin geri ödenebilecek durumda olmasını gözettiklerinden, kredi isteyen vatandaşlardan sabit bir gelir ve 6 aylık bir sigorta isterler.
Bankaların bu şartları sunmasının sebebi, bankanın kendini güvenceye almak istemesindendir. Sigortasız bir kişinin kredi taksitlerini ödeme ihtimalinin düşük olduğu düşüncesiyle bankalar buna pek yanaşmak istemezler. Yine belli durumlarda bu şartlar kısmen esnetilebilse de kredi hizmetini kullanmanız mümkün olmayabilir.

Hangi Şartlar Altında Sigortasız Kişi Bankadan Kredi Çekebilir ?

 

Sigortanız yoksa ve buna rağmen bankalardan kredi çekmek istiyorsanız öncelikle mutlaka bir ek gelirinizin olması gerekmektedir.  Örneğin kira gelirinizi ya da banka hesabınıza yatan bir yüksek meblağı belgelendirerek bankadan kredi çekmeniz mümkündür. Yine de bankalardan sigortasız kişiye kredi verenlerin sayısının çok az olduğunu hatırlatmamız gerekir.

Eğer siz de sigortasız olduğunuz halde kredi kullanmak istiyorsanız, yukarıda dikkat çektiğimiz üzere bir ek gelirinizi belgelemeli ve başvurunuzda bunun değerlendirilmesini istemelisiniz. Ayrıca geçmişte kullandığınız kredi kartlarınız ve kredi puanlarınız gibi bankacılık işlemleri de kredi başvurunuzda önemli bir yer tutacaktır. Sigortası olmadığı halde yüksek gelire sahip kişiler üzerilerine kayıtlı menkul veya gayrimenkulu belgeleyerek bu hizmetten faydalanmak için başvuruda bulunabilirler. Ülkemizde kredi kartı ve banka kredisi hizmeti yoğun olarak kullanılmaktadır. Siz de yukarıda saydığınız ve önemi bir hayli yüksek olan bu şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız, bankalara kredi çekme başvurusunda bulunup size uygun planlar doğrultusunda kredi hizmetinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.