Kripto Para Haberleri

Siber korsanlar 17 bin dolar fidye aldı

 

Siber korsanlar 17 bin dolar fidye aldı

 

Bitcoin‘in yasadışı işler için kullanılmış olduğu her zaman konuşulan bir şey ancak bu kez açık bir şekilde Bitcoin üzerinden gerçekleşen siber korsanlara para transferi yapılmış oldu. Hollywood Presbyterian Medical Center isimli hastaneye saldıran siber korsanlara fidye olarak 17 bin dolar ortalama değerinde (yaklaşık 40) bitcoin transfer edilmiş oldu.

Alınan bilgilere göre söz konusu hastanenin sistemlerine nasıl ve ne şekilde girdiği bilinmeyen siber korsanlar, şifreleme sistemini çözerek hastanenin bir çok elektronik haberleşme imkanlarını ele geçirmiş. Hastane içi iletişimde kağıt-kalem, telefon-faks gibi geleneksel yöntemlere dönüş yapmak zorunda kalmakta olan yönetim de sorunu en hızlı şekilde çözmek için de bunun yanında fidyeyi bitcoin ile ödemek durumunda kalmış.

Siber korsanlar için en iyi fidye alma yöntemi bitcoin !
Hasta bakımlarının herhangi bir şekilde etkilenmediğini belirtmekte olan hastane yönetimi bitcoin ile ödemenin en hızlı seçenek olduğu için kullandığını ifade ediyor ki yasadışı bir para transferinde en güvenli yolun bitcoin olduğunu da söylemek mümkün olabilir.

Saldırı sonrasında birçok  hastalara veya hastaneye ait kişisel bilgilerin ele geçirilip geçirilmediği de havada kalan sorulardan biri olarak görüldü.

 

 

ASELSAN’dan ortaklık


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar