Hisse Borsa

ASELSAN’dan ortaklık

 

ASELSAN’dan ortaklık

 

Aselsan ile Suudi Arabistan kamu şirketi olan TAQNIA DST, Suudi Arabistan Savunma Elektroniği Şirketi kurulmasına yönelik olarak ise ortak şirket anlaşması imzalamış oldu.

Aselsan ile Suudi Arabistan kamu şirketi olarak TAQNIA Defense and Security Technologies (DST), Suudi Arabistan Savunma Elektroniği Şirketi kurulmasına yönelik olarak ise ortak şirket anlaşması imzalamış oldu. Ortak şirket olarak ise, inşa edeceği en gelişmiş teknolojik altyapı ve donanımlara sahip tesis, radar, elektronik harp ve elektro-optik teknolojilerinin tasarımı bunların yanında ise, geliştirilmesi, üretilmesi ve satışına imkan sağlayarak Suudi Arabistan ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılamış olacak.

Alınan bilgilere göre ise, TAQNIA Holding ana sponsorluğunda yer alan Riyad’da düzenlenen Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetler Fuarı’nda savunma sanayisi alanında önemli bir ortaklığa imza atılmış oldu.

Bu kapsamda yer alan, Türkiye’nin savunma sanayi alanında önde gelmekte olan şirketi ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olan ASELSAN ile Suudi Arabistan kamu şirketi olan TAQNIA DST güçlerini Suudi Arabistan Savunma Elektroniği Şirketi çatısı altında birleştirmiş oldular

 

SGK: Maaşlar % 10 arttı

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar