Editörün SeçtikleriKripto Para Haberleri

R3 Blockchain Araştırmalarına Microsoft Dahil Oluyor

R3 Blockchain Araştırmalarına Microsoft Dahil Oluyor

 

R3CEV grubunun olarak JPMorgan Chase, Goldman Sachs gibi dev şirketler de olmak üzere dünya çapında 42 bankanın blockchain uygulamaları üzerine çalışmış olduğu R3CEV’e ait R3 konsorsiyumu artık teknoloji devi Microsoft ile ortak çalışmakta artık.

 

 

İlk kez Ocak ayında, üyelerinin bir kısmının Ethereum’u test ettiği test sürecini takip edecek tam ortaklıkla birlikte konsorsiyum üyeleri Microsoft’un Baas platformundaki araçlarından daha fazlasına erişebilecek. Aynı zamanda beş Microsoft çalışanı konsorsiyum üyeleriyle direkt olarak çalışmış olacak

R3 başkanı Charley Cooper verdiği röportajda şunları ifadelerine ekledi:

“Yapılan denemeler boyunca fark ettik ki insan gücü ve teknoloji açısından bize sağladıkları profesyonellik seviyesi onları bizim için ideal bir ortak yapıyor.” diye belirtmiş oldu.

Anlaşmanın şartları dahilinde yer alan Microsoft, ConsenSys, Ripple, Eris Industries, Factom, BitPay gibi startup’ların ürettiği araçlar dahil olmak üzere Azure platformundaki 45 bulut tabanlı aracına erişimi açacak. Bunun yanı sıra yer alan bilgide ise Microsoft’un oluşturduğu ekip tüm dünyada konsorsiyum üyeleriyle çalışmalar yapılacağı bilgisi yer aldı.

 

[poll id=”2″]

Twitter’a yeni özellik


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar