Ekonomi Haberleri

Piyasayı kızıştıran 2 neden

Piyasayı kızıştıran 2 neden

 

Düşük petrol fiyatları, rakamları ve faiz oranları ölümcül bir kombinasyon oluşturarak piyasalardan 3 trilyon dolar silmiş oldu.

Düşük petrol fiyatları, rakamları ve faiz oranları ölümcül bir kombinasyon oluşturarak piyasalardan 3 trilyon dolar silmiş oldu.

Bank of America Merrill Lynch’ten (BofA) Francisco Blanch ve emtia araştırma ekibi dün göndermiş oldukları yazıda, bu iki alandaki “ortak erime”nin enerji ve finans şirketlerinin özsermaye değerinde ortalama olarak 3 trilyon dolarlık bir düşüşe yol açtığına dikkat çekti. Fortune Türkiye’nin derlediği habere göre rakamlar, bu sektörlerdeki şirketlerin ne kadar kötü durumda olduğunu ortaya koymakta olduğu gözlendi.

Petrol fiyatları 30 dolar/varil civarında seyir halinde, yani 2014 Temmuz ayındaki 3 haneli rakamlardan çok çok uzak.

İngiltere’deki oranlar yüzde olarak ortalama 0.5 ile 2009’dan bu yana rekor seviyede düşük seviyede kaldı ve bunun sonucunda ise yer alan İngiltere Merkez Bankası’nın (BOE) faiz oranlarını yükselmesini yakın görünüyor.

ABD Merkez Bankası faiz oranlarını Aralık’ta artmış ve bazı ekonomistler tarafından bu karar ‘aptalca’ olarak nitelendirilmişti.

Blanch ve takımı bu önemli notaların üst üste gelmesiyle beraberinde ise piyasanın harap olduğunu aktardı.

Android cihaz kullananlar bu virüse dikkat


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar