Teknoloji Haberleri

Android cihaz kullananlar bu virüse dikkat

 

Android cihaz kullananlar bu virüse dikkat

Android cihaz kullananlar bu virüse dikkat. Bu Android Malware’ı, telefonunuzdaki her şeyi çalabilir ve silebilir uyarısı verildi. Güvenliğiniz için bu tip mesajları dikkate almayın kesinlikle.

Android virüs çözümü

Android telefonlar için yeni bir tehlike kapıda geliyor. Mazar isimli malware (kötü niyetli yazılım), kısa mesaj yoluyla şimdiye kadar ortalama olarak 100 bin civarı Android kullanıcısına ulaşmış olabilir ve bu rakamın önümüzdeki günlerde yükselme ihtimali de var. Heimdal isimli güvenlik firması, Danimarka’da bu zararlı yazılımın 100 binin üzerinde telefona ulaşmış olabileceğini belirterek kullanıcıları uyarısında bulunuyor.

 

Öncelikle bir mesaj alıyorsunuz ve bu mesajın içinde bir de link yer almakta olduğu gözlendi. İşte bu link açıldığında, telefonunuzdaki o esnada ise”bilinmeyen internet kaynakları” erişimi de açıksa bunun yanında ise, farkında olmadan cihazınız başkalarının yönetimine geçmeye hazırlanıyor. Yetkililer, bu yazılım sebebiyle cihazlardaki bilgilere erişimin mümkün olduğunu bunun yanında ise, yazdığınız mesajların ve diğer özel bilgilerinizin okunabildiğini, hatta cihazınızdaki tüm bilgilerinizin sizden habersiz olarak silebildiğini aktarmakta. Cihazınızın güvenlik ayarlarını kontrol etmekle beraberinde ise bu tip mesajlarda yer alan linkleri açmamanızda fayda var.

 

Çeyrek Altın 190 TL

Android cihaz kullananlar bu virüse dikkat

Android cihaz kullananlar bu virüse dikkat. Bu Android Malware'ı, telefonunuzdaki her şeyi çalabilir ve silebilir uyarısı verildi. Güvenliğiniz için bu tip mesajları dikkate almayın kesinlikle.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar