Bankacılık

Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatsız Konut Kredisi Ev sahibi olmak isteyenlere peşinatsız konut kredisi verilmektedir. 2018 yılında ev sahibi olabilmek artık oldukça kolay olacaktır. Aylık kira ödeyerek ev sahibi olabilmek isteyenlerin atması gereken ilk adım bankalara başvurmak olacaktır. Bankalardan peşinatsız konut kredisi başvurusu yaptığınız zaman istediğiniz kredi miktarının en fazla %80 oranına sahip olabileceksiniz. Çekeceğiniz miktar 100 Bin TL ise bu miktarın en fazla 80 Bin TL’ sini çekebilmeniz mümkündür. Ayrıca bankalardaki daha önceki zamanlarda kredi geçmişinizin olumlu olması gerekmektedir. Herhangi bir şekilde ödemesini geciktirdiğiniz bir kredi ortaya çıkarsa veya kredi notunuzda düşüklük gözlemlenirse bu krediyi alabilmeniz mümkün değildir. Bununla beraber konut kredisi başvurunuzda üzerinize kayıtlı araba veya bir başka mal bulunuyor ise teminat olarak gösterip istediğiniz kredi miktarını çekebilirsiniz.

 Peşinatsız Konut Kredisi Ödenmez İse Ne Olur?

Bankalar aracılığıyla temin ettiğiniz bu krediyi ödemez iseniz beraberinde birçok olumsuz sonuçlarla karşılaşacağınızı unutmamalısınız. Bunun en başında bir daha bir başka bankadan veya kuruluştan kredi temin edebilmeniz çok zor olacaktır. İkinci planda teminat olarak gösterdiğiniz malınıza direkt olarak haciz işlemi uygulanabilmektedir. Çektiğiniz krediye ek olarak faiz işleyeceği için çektiğiniz miktardan çok daha fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Mutlaka bu kriterlere önem vererek çektiğiniz krediyi zamanında ödemeniz tamamen size fayda sağlayacaktır.

 Konut Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev sahibi olmaya karar verdiyseniz ve peşinatsız emlak kredisine nasıl sahip olacağınızı düşünüyorsanız yapmanız gereken ilk işlem krediyi doğrudan sizlere sunan bir bankaya başvuru yapmanızdır. Konut kredisini sunan bankaya gittiğiniz zaman bu isteğinizi herhangi bir banka görevlisine bildirmeniz durumunda sizlere gerekli tüm destek sunulacaktır. Tarafınızdan bir takım belgeler talep edilerek, peşinatsız konut kredisine sahip olmanız sağlanacaktır. Bu belgelerin içerisinde Nüfus Cüzdanı, Gelir Belgesi ve Güncel bir tarihte olan fatura istenebilmektedir. Tüm evraklarınız hazır olduğu zaman işleminiz başlatılacak ve sonuçlarından haberdar olacaksınız.

 

Peşinatsız Konut Kredisi

Peşinatsız Konut Kredisi Ev sahibi olmak isteyenlere peşinatsız konut kredisi verilmektedir. 2018 yılında ev sahibi olabilmek artık oldukça kolay olacaktır. Aylık kira ödeyerek ev sahibi olabilmek isteyenlerin atması gereken ilk adım bankalara başvurmak olacaktır.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar