• YARIM ALTIN
  8.063,00
  % -0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8112
  % -0,01
 • € EURO
  35,1892
  % -0,14
 • £ POUND
  41,5977
  % -0,28
 • ¥ YUAN
  4,5237
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3682
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  2098381,642
  % -1,58
 • BIST 100
  10.771,36
  % 0,29

Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi Konut kredisi ile ev alırken ortaya çıkan en büyük engellerden biri belirli bir peşinat tutarının elde olması gerekliliğidir. Bankalar evin değerinin en fazla %75’ine kadar olan kısmın kredisini verir. Bunun üzerindeki tutar ise ev alacak kişinin kendisi tarafından ödenir. Bu peşinat tutarı yoksa, ihtiyaç kredisi kullanarak peşinatın tamamlanması yöntemine gidilir. Bu da müşteriye ek bir yük bindirir. Ancak halihazırda teminat gösterebilecekleri bir konutları olanlar bu peşinatı ödemek zorunda değildirler. Bu kişiler mevcut konutlarını da ipotek altına aldırarak daha yüksek oranda kredi çekme imkanına sahiptirler. Peşinatsız kredi olarak bilinen bu kredilerin özellikleri bankadan bankaya göre değişiklik gösterir.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

Bir ev satın alınmak istenildiğinde diğer evi de ipotek ettirerek daha yüksek miktarlı kredi kullanım imkanı veren bu kredi, peşinat ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Maksimum kredi vadesi 180 aydır. Bu kredinin kullanım aşamasında ekpertiz değeri ayrı ayrı hesaplanır. İpotek altına alınacak diğer mülk mutlaka konut olmalıdır.

YapıKredi Mortgage

Yapı Kredi Bankası da bir başka evi olanlara peşinatsız kredi imkanı sunan kurumlardan biri. Sahip olunan ev ipotek altına alınarak diğer evin bütün bedeli kadar kredi kullanmak mümkündür. Ancak bilinmesi gereken ayrıntı, evin piyasa değerinin değil ekspertiz değerinin geçerli olduğudur. Her iki evin bedel ayrı ayrı hesaplanır ve iki evde ipotek altına alınarak kredi kullandırılır.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank’ın da uygulamaya aldığı peşinatsız mortgage bir başka evi ipotek ettirerek alınacak evin bedelinin tamamı kadar kredi kullanım imkanı sağlar. Burada bir fark vardır. Akbank teminat olarak bir yakının üzerine olan gayrimenkulün teminat gösterilmesini kabul eder. Ekspertiz her iki ev için bir değer biçer ve sonrasında kredi onay aşamasına geçilir.

Denizbank Mortgage

Maksimum kredi vadesini 300 ay olan Denizbank peşinatsız mortgage başvurusu yapıldıktan sonra kredinin onaylanması halinde evin tamamının bedeli karşılanır. Ekspertiz incelemesinin ardından onay sürecine girilir. Denizbank’ın bu uygulaması hem vadenin uzun olması hem de peşinat istememesi için en ideal ev alma seçeneklerinden biridir. Teminat gösterilecek diğer mülkün konut olması şartı vardır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.