Bankacılık

Okul Masrafları İçin Fibabanka Eğitim Kredisi Başvurusu

Okul Masrafları İçin Fibabanka Eğitim Kredisi Başvurusu

Okul Masrafları İçin Fibabanka Eğitim Kredisi Başvurusu Eğitim ve öğretime destek vermek amacıyla çalışmalarını sürdüren Fibabanka, başta velilere ekonomik açıdan kolaylık sağlamayı sonrasında da öğrencilerin eğitimlerinde maddi konulardan dolayı olumsuz karar vermesini engellemeye çalışmaktadır. Geliştirmiş oldukları eğitim kredisi sayesinde, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimi almakta olan öğrencilerin, tüm eğitim harcamaları bu kredi paketi ile karşılanabilmektedir. Ayrıca, kredi başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler ya da onların velileri de kendi adlarına başvuruda bulunabilmektedir. Bundan dolayı da, öğrencilerin yaptıkları başvurularda herhangi bir gelir belgesi ya da ipotek şartı bu kredi paketinde aranmamaktadır. Fibabanka geliştirmiş olduğu bu kredi ile eğitim harcamalarında büyük bir kolaylık sağlarken, aynı zamanda çok düşük faiz oranları ile de kolaylık sağlamaktadır.

Fibabanka Eğitim Kredisi Başvurusu
Eğitim ve öğretim alanında yapılacak tüm harcamalarda faydalanılacak bu kredi paketinde, başvuruların doğrudan Fibabanka şubelerine yapılması gerekmektedir. Ancak, krediden faydalanmak isteyen kişiler, başvuru sonucunu öğrenebilmek ve ne kadara kadar kredi alabileceklerini öğrenmek adına, SMS üzerinden kredi başvurusunda bulunabilecektir. Fakat, kısa mesaj üzerinden Fibabanka’ya iletilecek olan bu başvuru, tamamen ön başvuru niteliğinde olacaktır. Bundan dolayı onay alınsa bile banka şubesine gidilmesi gerekmektedir.

Kısa mesaj üzerinden başvuru yapabilmek için kişilerin OKUL boşluk TC kimlik numaralarını yazmaları ve ardından da bu mesajı 3422’ye göndermeleri gerekmektedir. Gönderilecek olan bu kısa mesaj sonrasında, en fazla 10 dakika içerisinde bankadan bir geri dönüş alınacaktır. Bu dönüş, başvuru sonucunuz hakkında bilgi vermektedir. Reddedilmişse, kredi başvurusunun neden bu şekilde sonuçlandığı size bildirilecektir. Onaylanan kredi başvurusu hakkında bilgi aldığınızda ise, kredinizi teslim almak için neler yapmanız gerektiği hakkında sizlere bilgi verilecektir.

Fibabanka Eğitim Kredisi Hesaplama
Eğitim kredisi alacak olan kişiler, kesinlikle ihtiyaç kredilerinin koşullarına göre hizmet almayacaktır. Bankanın belirlediği koşullara baktığımız zaman, vade süresinin 60 aya kadar uzatıldığını, faiz oranlarının ise %1,05’te sabitlendiğini görmekteyiz. Bundan dolayı, kişiler geri ödeme işlemlerinde ne kadar uzun vade seçimi yapacak olsa da, ödemeleri sonrasında miktar kesinlikle yüksek olmayacaktır.

Banka koşullarına göre yapacağımız örnek hesaplamamız ise şu şekildedir.

Kredi Miktarı: 30 bin TL
Kredi Vade Süresi: 5 Yıl (60 Ay)
Kredi Tahsis Ücreti: 157,50 TL
Sigorta Masrafı: 1.160,75 TL
Kredi Faiz Oranı: %1,05
Aylık Kredi Taksiti: 715,59 TL

Fibabanka’nın geliştirdiği kredi paketi ile ilgili örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Kişiler 60 ay gibi uzun bir vade süresi için başvuru yaptığında, aylık 715,59 TL ödeme yapacak ve vade sonlandığında da faizler ve diğer masraflar dahil toplam 42 bin 935 TL ödeme yapmış olacaktır.

 

Başvuru yapacak olan kişiler, geliştirilen kredi paketi için en fazla 96 aylık vade seçeneğini kullanabilecektir. Ayrıca, velilerin ekonomik yeterlilikleri olmadığından dolayı, aile bireylerinin bu krediden haberdar olması istenmektedir. Bunun için de kredi başvurusu sırasında aile bireylerinden birisinin şubede bulunması ya da krediden haberdar olduğuna dair istenen belgeyi doldurması gerekmektedir. Onaylanan kredinin teslim edilmesinden hemen önce de, velilerin EFT talimatı vermesi gerekmektedir. Verilecek olan bu EFT talimatı, banka tarafından belirlenen IBAN adresine yapılacak ve aydan aya kredinin ödenmesi için verilecektir.

Eğitim Kredisi Şartları Nelerdir?
Düşük faiz oranlı oluşundan dolayı oldukça dikkat çeken kredi paketinde, bir takım şartlar belirlenmiş durumdadır. Her ne kadar veliler bu kredi paketinde ön planda olmasa da, öğrencilerin gelir belgesi olmadığından dolayı asıl sorumluluk velilere aittir. Bundan dolayı, velilerin kesinlikle düzenli bir işinin olması, bu işten de aylık bir gelir elde etmesi gerekmektedir. Bu koşullar tamamlandığında onlardan herhangi bir gelir belgesi istenmese bile, banka sicili ve kredi notlarına bakılacaktır.

Velilerde aranan bu kriterlerin haricinde de, alınacak kredi ile hangi masrafların karşılanması isteniyorsa, bunun belgelenmesi gerekmektedir. Eğer eğitim harcı ödenecekse ya da ek bir kurumdan ders alınacaksa, bu kurumdan toplam eğitim masraflarının belirtildiği bir belgenin talep edilmesi, sonrasında da şubeye teslim edilmesi gerekmektedir.

Genel olarak bu şartları tamamlayan ve örnek hesaplamamızdaki koşulları takip eden kişiler, Fibabanka şubelerine giderek başvuruda bulunabilirler. Kişilerin ne kadarlık kredi başvurusunda bulunacağı ise, kuruma yapılacak ödeme miktarı için düzenlenen belgeye göre belirlenecek ve üst sınır bu tutar kabul edilecektir.

Okul Masrafları İçin Fibabanka Eğitim Kredisi Başvurusu 

Okul Masrafları İçin Fibabanka Eğitim Kredisi Başvurusu Eğitim ve öğretime destek vermek amacıyla çalışmalarını sürdüren Fibabanka, başta velilere ekonomik açıdan kolaylık sağlamayı sonrasında da öğrencilerin eğitimlerinde maddi konulardan dolayı olumsuz karar vermesini engellemeye çalışmaktadır.

Toplam Oy Oy vermek ister misin?

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar