• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1266154,720
  % -0,54
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Nakit Blokajlı Krediler

Nakit Blokajlı Krediler

Nakit Blokajlı Krediler Nedir?

Nakit Blokajlı Krediler Bazı kişiler daha önce ödeme düzensizliği yaşadıkları için kredi kullanamayabilirler. Aslında krediye ihtiyaç duyulmasa dahi ilerleyen dönemlerde yaşanacak bir kredi ihtiyacında kredin notunun artırılmasında fayda vardır. Bu tarz durumlara özel bankalar tarafından kullandırılan nakit blokajlı krediler kişilerin kredi notunu artırmaya biredir yöntemdir. Yani bankaya yatırılan belli bir tutar karşılığında kredi kullanarak kredi notunuzu artırabilmeniz mümkündür. Hatta bu uygulamadan yalnızca bireysel değil, tüzel kişiler de faydalanabilmektedir. Daha önce kanuni takibe düşmüş kişiler kredi notlarını bu teknik ile birlikte birkaç ayda yükseltebilirler.

Nakit Blokajlı Krediler Kimler İçin Faydalıdır?

Bu teknik konut ya da araç kredisi gibi yüksek tutarlı kredi kullanacaklar için son derece avantajlıdır. Yani kredi notu düşük olan ve bu sebeple ev ya da araç alamayan kişiler öncelikle nakit blokajlı krediler sayesinde kredi notunu artırabilir. Örnek vermek gerekirse kişi bankaya açtığı hesaba 5 bin TL limit tanımlar ve bunu bloke ettirir. Banka da bu bloke edilen tutar kadar kişiye kredi kullandırır. Kişi kullanmış olduğu kredile birkaç ay boyunca düzenli ödeme yapar. Birkaç ay sonunda ise toplu olarak bu krediyi kapatsa dahi düşük kredi notunun arttığını görebilir. Hatta düşük değil, orta düzeyde kredi notu olanlar da bu tekniği kullanarak kredi notunu artırabilir.

Nakit Blokajlı Kredi Kartı

Kredi notunu artırmanın bir diğer yöntemi de nakit blokajlı kredi kartı kullanmaktadır. Aynı şekilde bu yöntem sayesinde binlerce kişi kredi notunu artırabildi. Ancak bu ürün her bankada yer almıyor. Bu nedenle nakit blokajlı kredi kartı başvurusu için öncelikle kısa bir araştırma yapmak gerekebilir. Bu üründe de mantık aynı. Yani kredi kartı limiti kadar hesaba para yatırmak gerekiyor. Eğer hesaba 1000 TL yatırılırsa kredi kartı da 1000 TL limit ile yönlendiriliyor. Bazı bankalar kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerin faizlerini de düşünerek hesaptaki paranın yüzde 80’ine kadar kart limitin tanımlayabiliyor. Ayrıca yine bazı bankalar müşterilerin hesaplarındaki paraya da vadeli hesap gibi faiz yansıtabiliyor. Bunun için önceden araştırmak yapmak gerekebilir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.