Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi ve Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi ve Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir? Kredi notu kredi çekerken veya başvuruda bulunurken çok önemli bir etken. Belkide birçoğumuzun kredi puanı düşüktür. Ancak bunu yükseltmek, mevcut ihtiyaçlarımızı karşılamak adına yeni kredilere ihtiyaç duyabiliriz.

Bildiğiniz üzere kredi notu KKB ve TBB kurumları tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Kredi notunuz hesaplanırken bankalarla olan tüm ilişiğiniz yani ödeme düzeniniz, borç durumlarına kadar göz önünde tutulmaktadır. Birçok tabi ki etkenlerde yer almaktadır.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı?

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı
Kredi Notunu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı

Ufak bir dipnot kredi notu aniden yükselmez bunu bilmenizde fayda var. Kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey, var olan borçlarınızın tümünü ödemek. Kredi borcu ve kredi kartı borcunun yanı sıra fatura borçlarınız da ödemeniz gereken borçlar arasında çünkü yapılan son düzenleme ile fatura borçları ve fatura ödeme alışkanlıkları da kredi notunu etkileyen etmenler arasına eklenmiş oldu. Kredi notu, gerçekleştirdiğiniz bankacılık işlemlerine göre değişiklik gösteren bir puan türü olduğundan borçlarınızı ödeyip beklemek kredi notunuzu yükseltmeyecektir.

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Alın

Tüm borçlarınızı ve kredi notunuzu düzeltmek istiyorsanız. Düşük limitli bir kredi kartı alarak düzenli harcama ve ödeme yaparsanız bu genel kredi puanınıza zamanla ciddi katkı sağlayacaktır. Ancak bunun beraberinde ortalama 7-8 ay yapmanızda fayda var. Belirtmiş olduğumuz gibi kredi notu hemen yükselmez.

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz bir diğer hamle düşük miktarlı bir kredi çekmek. Çektiğiniz kredinin borcunu her ay düzenli ödeyerek kredi notunuzun yükselme sürecine olumlu katkı sağlayabilmektesiniz. Tüm borcunuzu ilk taksitte kapatmak da notunuzu yükseltecek etkili adımlardan biri olarak bunlardan birini kullanabilirsiniz.

Kredi Ya Da Kredi Kartı Alamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer kredi notunuz bankaların size kredi ya da kredi kartı veremeyeceği kadar düşükse bir banka hesabı açtırarak kredi notunuzu yükseltebilmektesiniz. Maaşınızı aldığınızda paranızı bu hesaba yatırın ve tüm harcamalarınızı bu hesap üzerinden yapın. Kira ödemeniz ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz fatura ödemeleriniz de bu hesap üstünden gerçekleşsin.

Kredi ve Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi ve Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi ve Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi ve Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir?

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar