• YARIM ALTIN
  6.290,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3147
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  1268218,559
  % -0,32
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Eğer kredi kayıt bürosu sisteminde puanınız düşük ise kredi kartı kullanma hakkınızdan men ediliyorsunuz. Ve kredi dahi çekemiyorsunuz. Fakat bazı bankalar bunları görmezden gelerek çeşitli kurallar koyuyor ve size kredi çekme imkanı sunuyor.

Kara Liste İle Kötü Sicil Arasındaki Farklar 

Kara liste, eğer daha önce kredi veya kredi kartı kullandıysanız ve çoğu zaman borcunuzu ödeme imkanı bulamadıysanız veya aylık geliriniz ödemeniz gereken taksit tutarlarını aşıyorsa, icralık durumuna düştüyseniz veya düşüyorsanız, merkez bankası veya kredi kayıt bürosu sizi kara listeye ekliyor. Bu nedenle kredi alamıyorsunuz. Fakat borçlarınızı öderseniz 5 yıl içinde sizi kara listeden çıkarıyorlar. Fakat kredi sicili bozuk ise, kredi notunuz düşük olduğu için veya kredi sorgulamasında riskli kişi olduğunuz için size kredi verilemiyor. Bu iki fark arasında bankalar ayrım yapıyor.

Bozuk Sicile Kredi Çekme İmkanı Veren Bankalar

Eğer siciliniz kötüyse ve bankaya borcunuz varsa başvuru yaptığınız taktirde krediniz olumlu sonuçlanmayacak. Bu durum kara listede olanlar içinde aynıdır. Fakat eğer ev, arsa, tarla gibi bir gayrimenkule sahipseniz, bu gayrimenkulünüzü ipotek ettirerek bankaya başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bankadan alacağınız krediyi ödeyememe gibi bir sorun yaşarsanız banka tarafından evinize haciz işlemi yapılması için bu yöntem sayesinde garanti sağlıyorsunuz. Bir diğer yöntem ise kefil ile başvuruda bulunmanız. Fakat kefil için bazı şartlar vardır. Kefilinizin, kamu kuruluşlarından maaş alması, bağ kura üye olması veya bankada çalışmaları lazımdır. Eğer şartlar uygunsa, bu kişileri kefil göstererek kredi çekebilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğer siciliniz kötüyse veya icralık durumdaysanız, yukarıda belirttiğimiz gibi gayrimenkulünüzü ipotek göstererek veya kefil göstererek bütün bankalara başvurabilirsiniz. Bankalar çoğu zaman kredi kampanyaları başlattığı için bu kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.