Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum?

10
790
Kredi Notu
Kredi Notu

Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum?

( Öğrenme) Kredi çekmek artık sıradan bir iş haline geldiği için, bankaların önlem olarak aldığı, kendi tabirleri ile de ‘banka notu’ dedikleri kredi notunu öğrenmek çok kolay bir hale gelmiştir. Kredi notuna bakılarak, kredi isteyen kişiye muameleler değişmektedir. Bankalar, her zaman müşterilerine faiz karşılığında kredi vermek için çabalarlar. Fakat bu krediyi de geri alabileceklerinin garantisini isterler.

Bankaların Önlem Garantisi-Kredi Notu

Bankalar, müşterinin önceki banka kredileri ile yaşadıkları ilişkileri gözden geçirirler. Bu kredi notu müşterinin önceden kaç kredi aldığına, bu aldığı kredileri kaç taksitle ödediğine, taksit sayısına uyumuna, zamanında ödemelerine, toplam kaç kredi aldığına, borcunun olup olmadığına bağlıdır. Bu faktörler, kredi notunu etkilemektedir. Uzun süredir, beraber çalıştığınız bankadan kredi almak daha avantajlı olacaktır. Hoşgörü ve tolerans seviyeleri, daha yüksek olacaktır.

Kredi Notunu Öğrenme

Kredi notunu öğrenme işleminin birden fazla yolu vardır. Öncelikle, Findeks isimli bir siteden öğrenme kolaylığı bulunuyor. Findeks sitesinde, kredi notu 400 olan bir müşteriye dahi kredi bulma kolaylığı da sağlanıyor. Bu kolaylık sayesinde kredi notu düşük olan müşteriler bile kredi alabiliyor. Bu site üzerinden, T.C kimlik numaranızı girerek kredi notunuzu da öğrenebilirsiniz.

T.C kimlik numarası üzerinden önceki banka ile ilgili işlemlere göz atılmaktadır. Diğer kolay bir yol ise cep telefonundan SMS ile kredi notu öğrenmektir. Bu en sık kullanılan yollardan biridir. Cep telefonunuzun sms kısmına ‘Riskim’ yazarak ardından T.C kimlik numaranızın dört hanesini yazarak 4552’ye gönderiyorsunuz. Sizlere gelen onay mesajı ile kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Son seçenek ise direkt olarak banka şubesine giderek yine T.C kimlik numaranız ile yüz yüze bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Kredi notunuzu Findeks üzerinden öğrenebilirsiniz => https://www.findeks.com/?gclid=Cj0KCQiAl8rQBRDrARIsAEW_To_SAyq-MLwegInI5RGsDb5vx_CRwc020985dx1b9sunWkdNTZsmTeEaAsJxEALw_wcB

0
like
0
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

10 YORUMLAR

  1. kredi puanımızı her zaman yüksekte tutmalıyız ki acil bir durumda para bulabilelim.

    düşük olanlar umarım yakın zamanda yükseltir.

  2. Benim adım Bayan Hatice Atagül. Ankara’da yaşıyorum ve bugün çok mutlu bir kadınımdır? Hayatımı ve ailemi değiştirebilecek olan herhangi bir Kredi veren kuruluşun kredi talep eden herkese danışacağını söyledim. Bana ve aileme mutluluk verdiklerine göre, 250,000.00 TL’lik bir krediye ihtiyacım var.

Bu yazıya önce siz yorum yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin