Bankacılık

Kredi notu öğrenme

Kredi notu öğrenme

Kredi notu öğrenme Kredi notumuzu hepimiz çok merak ederiz. Bu kredi notu ne işe yarar ? Ne kadar puanla kredi çekebilirim yada ne kadarı ile çekemem durumları çoğumuz gündelik hayatımızda düşünmüşüzdür. Ancak artık çoğu bankaların internet bankacılığında Findeks kredi notu öğrenme kısmından puanlarınızı öğrenebiliyorsunuz. Hatta cep telefonunuza uygulama olarak bile indirebilmektesiniz.

Peki ne işe yarar kredi notu?

Kredi notlarınız sizlere ne kadar kredi çekebilir veya daha önceden kanuni takip, yasal takip, hangi bankalara daha önceden ne kadar borcunuzun olduğu geçmişinizi sizlere döken bir uygulamadır.

Kredi notum düşük olursa ne olur ? 

Kredi notunuz eğer düşük olursa ne olur ? Bununla ilgili kredi kartınız var ise alışveriş yaparak dönem borcunuzu tamamını gününde ödeyerek zaman sürecinde düzeltebilirsiniz. Ancak kredi kartınız yok ise kredi bile çekemiyorsanız. İşiniz biraz zorlaşabilir. Bazı bankalar hatta buna çözüm bile buldular. Size banka kartı verip içine para yükleyerek kredi notunuzu yükseltebiliyorsunuz.

Daha fazla detay görüş ve önerileriniz için Finanspara’ya sor kısmından üye olup sorabilirsiniz.

Kredi notu öğrenme

Kredi notu öğrenme Kredi notumuzu hepimiz çok merak ederiz. Bu kredi notu ne işe yarar ? Ne kadar puanla kredi çekebilirim yada ne kadarı ile çekemem durumları çoğumuz gündelik hayatımızda düşünmüşüzdür.

User Rating: Be the first one !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar