• YARIM ALTIN
  8.393,00
  % -1,32
 • AMERIKAN DOLARI
  33,1952
  % -0,11
 • € EURO
  36,0226
  % -0,60
 • £ POUND
  42,8115
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  4,5456
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3772
  % 0,65
 • BITCOIN/TL
  2210524,306
  % 0,53
 • BIST 100
  11.156,20
  % 0,15

Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır?

Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır?

Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır?

Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır? İhtiyacı olan ve iş kurmayı düşünen kredi çekerek işini kurmayı veya borcu olan kişilerin borcunu kapatması durumunda bankaya başvurarak istediği miktarı çekerek işini kolaylaştırdığı bilinir. Çekilen kredide mutlaka masraf parası kesilerek krediye yansımaktadır. Bu durum birçok banka müşterisini üzer veya etkiler. Çekilen kredilerin hemen hepsinde kesinti masraf parası vardır. Müşteri bu kredi masraf iadesini çok kolay geri alabilir. Öncelikle banka çalışanı kredide çekilen para ve kesinti parası hakkında müşterisini bilgilendirmektedir. Müşteri çekilen kredi masraf faturalarını fotokopi çekerek kaymakamlığa yazılı bir dilekçede bulunur. Bu süreç içinde gerekli işlem yapılarak bankaya bir bildirim gider, kredi masraf iade alınması süreci başlamış olur. Başvuru yapan müşteri gereken bilgileri vererek en az kaymakamlıktan çıkan haberin ardından etmiş olduğu şikayet sayesinde kredi kesinti parasını geri almaya hak kazanır.

Kredi Masraf İade İşlemi İçin Neler Gerekli

Kredi çeken kişinin öncelikle kaymakamlıkta bir forum doldurması gerekmektedir. Ayrıca kimlik fotokopisi ve bankada yapılan işlemlerin çekilen paranın kesintisi olduğuna dair belgeler gereklidir. Kişilerce yapılan bu işlem yaklaşık 1 ay veya 3 ay içinde sonuçlanır. Bu süreç içinde banka müşterisi kredi masraf iadesini geri alır.

Çekilen Her Kredi Masraf İadesi Alınır Mı?

Kesinlikle müşteri isterse her üç yılda bir çekmiş olduğu kredi masraf parasını birikmiş toplu olarak alır. Bunun için tarih ve yıl çok önemlidir, bankanızdan çektiğiniz kredi detay bilgi formunu saklayarak elinizde kredi masraf kesildiğine dair ispatı bulunur, bunun üzerine işlem yapılarak kişiler rahat bir nefes alır. Hemen her banka bu işlem sonucu müşterisinin çektiği kredi parasından masraf keserek işlemini yapmaktadır. Günümüzde kesinti yapmayan bankaların az olduğu bilinmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.