• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9402
  % 0,08
 • € EURO
  31,2451
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4488
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3146
  % 0,55
 • BITCOIN/TL
  1270860,450
  % 0,71
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Kredi Kartından Nakit Para Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Nakit Para Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Nakit Para Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Nakit Para Nasıl Çekilir? ATM’den kredi kartından para çekilir mi? Kredi kartından para çekme yolları nelerdir? Kredi kartından nakit para çekimi nasıl yapılır? Bu makalemizde ise Kredi Kartınızdan nakit para çekme işlemini adım adım ve farklı yollarla nasıl çekilir? Ayrıntılı bir şekilde inceleme yapacağız.

Kredi Kartından nakit para çekme nasıl olur?

Kredi kartınızdan nakit ihtiyacınız olduğu esnada bunun birçok yollarla çekme işlemleri olabilir. Öncelikle hangi yollarla kredi kartınızdan nakit para çekebilirsiniz adım adım bunlara bakalım. Sonrasında ise tek tek detaylı açıklama yapalım.

 • ATM’den Nakit Para çekebilirsiniz.
 • İnternet Bankacılığı üzerinden çekebilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri aracılığı ile çekebilirsiniz.
 • Şube üzerinden işlem yaparak çekebilmektesiniz.

ATM’den Kredi Kartı ile Nakit Para nasıl çekilir?

ATM’den nakit para çekme işlemi çok basittir. Aslında her kanaldan çekmek basittir. İlk kez yapanlar için biraz zorlanmaları normal. Kredi kartımızı ATM’den işlem yaparken kredi kartı işlemleri menüsünden, nakit avans veya Taksitli nakit avans seçeneklerini seçerek işlem yapabilirsiniz. Tek çekim için nakit avansı seçmelisiniz.

#Buraya dikkat Eğer taksitli nakit para çekmek istiyorsanız Taksitli Nakit Avans seçeneğinden tutar girip ve sonrasında taksit miktarını girmelisiniz. Daha sonrasında ise hesabınıza mı aktarılsın veya çekmek istiyorum seçenekleri ile işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

İnternet Bankacılığı üzerinden nakit avans çekme nasıl olur?

İnternet bankacılığı üzerinden ise kredi kartı işlemlerini seçerek, Nakit avans veya Taksitli nakit avans kısmını seçerek işlem yapabilmektesiniz. Yine aynı şekilde tek çekim için nakit avans, Taksitli çekim için ise Taksitli Nakit Avans işlemini seçmelisiniz. Tutarı ve taksit seçeneklerini girdikten sonra ise onayladıktan sonra ilgili tutar banka hesabınıza aktarılır. Buradan da tercihe göre ya ATM’den çekebilirsiniz yada EFT veya Havele başka bankalara yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri üzerinden Nakit Avans Çekme

Müşteri hizmetleri üzerinden nakit avans çekme işlemi için öncelikle ilgili bankanızın müşteri hizmetleri arayarak müşteri temsilcisine taksitli nakit avans veya tek çekim nakit para çekmek istiyorum demeniz yeterlidir. Daha sonrasında ise tutar onaylandıktan sonra yine banka hesabınıza aktarılmaktadır. Daha sonrasında ise tercihe göre EFT veya Havale yapabilirsiniz.

Şube üzerinden Kredi kartından nakit para çekme

Şubeniz üzerinden nakit para çekmek için bunu genellikle gişe çalışanları yapmaktadır. Ancak bazı banka şubeleri bunu yapmamaktadır. Genellikle müşteri hizmetleri, atm ve internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Ayn şekilde ilgili gişe görevlisine taksitli veya taksitsiz olarak çekmek istediğinizi ve sonrasında ilgili tutarı belirterek ya hesabınıza aktarılmasını yada çekmek istiyorum diyerek belirtebilirsiniz.

Bu 4 kanal üzerinden Kredi Kartınızdan Nakit Avans çekebilirsiniz. Ancak hangi kanaldan çekerseniz çekin. Mutlaka geri ödeme tutarını, işlem ücretini ve Ana para rakamlarını sorunuz. Daha sonrasında ben ne kadar fazla ödemişim dememeniz için bu sizin için faydalı olacaktır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.