Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları ve Yöntemleri

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları Kredi kartları her ne kadar kolay harcama yapabilmek için hazırlanmış birer araç olsalar da, maalesef gereksiz yere borçlanmak için kullanılması onu bir süre sonra tüketicilerin boynundaki bir zincire dönüştürüyor. Bundan şikayetçi olanlar ise kredi kartından kurtulmanın yollarını arıyorlar. Sizler için adım adım yapmanız gerekenlere değinmeye karar verdik.

Kredi kartınızdan kurtulmak için atmanız gereken ilk adım, elbette ki karttaki tüm borçları kapatmak. Bunun için bankalardan uygun faizli ihtiyaç kredileri çekebilir, çekilen bu krediyi direkt olarak karta yatırarak borcunuzu uygun ödeme taksitleri halinde bitirebilirsiniz. Tabii ki bu esnada kredi kartınızla harcama yapmamalı ve taksitlerinizin bittiğinden emin olmalısınız.

Kredi Kartı Kullanma Yöntemleri

İhtiyaç kredisi alamayanlar ise hali hazırda birikmiş paraları varsa onu kullanabilir, araçlarını satabilir ve daha düşük modellere geçebilir, ailelerin durumu iyiyse ailelerinden destek alabilirler. Ancak burada esas kural kredi kartını kullanmaktan kişisel olarak gerçekten vazgeçmiş olmak. Kredi kartı borcunu bir şekilde kapatmış olsa bile pek çok kişi maalesef yeniden kendini bu batağa kaptırıyor ve bu defa hem kredi borcu hem de kart borcu ile baş başa kalıyor.

Borcunuzu kapattıktan sonra hemen bankanızı aramalı ve kartınızı kapatmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bu noktada müşteri temsilcileri muhtemelen sizi kullanmaya devam etmek için ikna etmek isteyecek, bir çok kampanya ve harcama olanağından bahsedeceklerdir. Bu soru ve önerilere kesinlikle hayır cevabını verin ve kartınızı kapatmak istediğinizi yenileyin. Pek çok kişi bu aşamada müşteri temsilcilerinin inadına yenik düşüyor ve harcama yapmaya devam ediyor.

Tabii ki kartınızı kapattığınızı varsayıyoruz ancak bundan sonra harcamalarınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Zira artık cebinizde olmayan paranızı harcayabileceğiniz bir kart bulunmuyor ve yeniden kart sahibi olma azmine kapılmamak için harcamalarınızı düşünmeli, gelir ve giderlerinizi hesaplamalısınız. Aksi taktirde kendinizi yeniden kart başvurusu yaparken bulacaksınız.

Kredi kartını ekstreleri ödeyerek kapatmak isteyenler ise kendilerini bir süre AVM’lerden uzak tutmayı, ayrıca internet sitelerindeki reklamları kapatıcı eklentileri kullanmayı unutmamalılar. Maalesef günümüzde hem gerçek hayatta hem de internette her yanımız reklamlar sardığı için kartların borcu bir türlü bitmiyor.

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları

Kredi Kartından Kurtulmanın Yolları Kredi kartları her ne kadar kolay harcama yapabilmek için hazırlanmış birer araç olsalar da, maalesef gereksiz yere borçlanmak için kullanılması onu bir süre sonra tüketicilerin boynundaki bir zincire dönüştürüyor.

Kullanıcı Oyu: 2.25 ( 2 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar