Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Kartımı Bir Ay Ödemezsem Ne Olur?

Kredi Kartımı Bir Ay Ödenmezse Ne Olur?

Modern dönemin en yaygın finansal araçlarından birisi olarak karşımıza çıkan kredi kartı hakkında çok merak edilen bir konutu bu yazımızda detayları ile ele alacağız ve tüketicileri kritik konularda bilgilendirmeye çalışacağız. Sıkça karşımıza çıkan bir soru olan kredi kartımı bir ay ödemezsem ne olur için yanıt arayacağız ve bu yanıtı verirken çeşitli konulara da değinerek bilgi vermeyi hedefleyeceğiz.

KREDİ KARTINIZIN ÖDEMELERİNİ ÖNEMSEYİN

Kredi kartları bankaların tüketiciler üzerinden en çok gelir elde ettikleri araçlardır. Bu yolla bankaya borçlu duruma düşen tüketici genellikle ihtiyaçlarını karşılayabilmenin ve esnek esnek geri ödeyebilmenin tadını çıkarırken faiz borcunu ve gecikme faizlerini görmeyi ihmal eder. Bu durumda tüketiciler yüklü ödemelerle ve sıkışık bir borçluluk süreci ile karşılaşırlar. Bu nedenle kredi kartınızdan harcama yaparken gelirinizi dikkatli organize etmeli ve harcamalarınızı buna göre yapmalısınız.

KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEMEYİ AKSATTIĞINIZDA NE OLUR

Eğer kredi kartımı bir ay ödemezsem ne olur diye soruyorsanız o halde aşağıda ele alacağımız başlıklar sırası ile ödeme geciktirme ile meydana gelebilecek aşamalardır ve sizi yakından ilgilendiriyor olabilir.

-Bilindiği üzere asgari ödeme tutarı tüketiciler açısından bir kolaylık olarak görülür ve banka açısından da iyi bir faiz geliri yaratır bu nedenle asgari ödeme yerine borcun tamamını ödemeye çalışın böylelikle ekstra bir borç ile karşı karşıya kalmazsınız.

-İlgili ayda asgari ödeme de dahil olmak üzere borç ödemesi yapmadığınız durumda banka size ilk ekstre bildiriminden itibaren 10 günlük bir süre tanır. Bu süre geçtiği anda tarafınıza faiz işletmeye başlar.

-Gelecek aya dek yani bir ay boyunca ödenmeyen kredi kartı borcu durumunda banka tarafınıza gecikme faizi uygular ve bunun yanı sıra tarafınıza bir ödeme bildirimi daha gönderir. Bunun yanı sıra ödeme yapmamanız ile ilgili durumu KKB’ye bildirerek kredi notunuzun düşüşüne sebep olur.

BİR AŞAMA İLERİSİ YASAL SÜRECE TAŞIYABİLİR

Bir ay kredi kartı borcunu ödememek sizi telafisiz bir sürece sokmaz ancak ikinci aya girildiğinde ve ikinci ay da ödeme yapılmadığında banka size ihbar gönderir. Üçüncü ay ödenmediğinde ise artık yasal işlem başlatmak üzere dosyanız avukata taşınacaktır. Bu nedenle borcunuzu en azından asgari olarak mutlaka ödemeye özen gösterin ve daha sonra toplam borcu ödemeye yönelik hamleler yapın.

Sizle ile merak edilen kredi kartımı bir ay ödemezsem ne olur konusunu böylece incelemiş olduk.

Kredi Kartımı Bir Ay Ödemezsem Ne Olur?

Kredi Kartımı Bir Ay Ödemezsem Ne Olur?

Kredi Kartımı Bir Ay Ödemezsem Ne Olur?

Kredi Kartımı Bir Ay Ödemezsem Ne Olur? Modern dönemin en yaygın finansal araçlarından birisi olarak karşımıza çıkan kredi kartı hakkında çok merak edilen bir konutu

Kullanıcı Oyu: 4.55 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar