Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Kartı olanlara bir destek daha geliyor

Kredi Kartı olanlara bir destek daha geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekmekte olan vatandaşların mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için Ziraat Bankası’nın kredi kullandıracağını belirtmişti. Şimdi yine bir kamu bankası olan VakıfBank da kendi müşterilerine yönelik kredi kartı ve kredi borcu yapılandırmasına gideceğini açıklaması yer aldı.

Kredi Kartı olanlara bir destek daha geliyor. VakıfBank, dün kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin ödemesiz dönem ve düşük faiz oranıyla yapılandırılması ile takipteki ticari kredi faizlerinin sıfırlanmasını içeren üçlü bir yapılandırma paketinin müjdesini verdi. Bankanın sağladığı bu kolaylığın ayrıntıları ise şu şekilde yer aldı.

ÖDEME KOLAYLIĞI OLACAK

Banka yapılan incelemede ise, ‘kredi kartı ödeme kolaylığı kampanyası’ ile bireysel kredi kartı müşterilerine ise 60 aya varan vadelerle borç yapılandırma imkânı veriyor. 24 aya kadar olan yapılandırmada faiz yüzde 1.10, 24-60 ay vadelerde yüzde 1.20 olacağı yönünde gelen haberler arasında yer alıyor.

Kampanyadan VakıfBank bireysel kredi kartı müşterileri yararlanabilmekte. VakıfBank müşterisinin başka banka hesabında da kart borcu varsa bu fırsat o kart için de geçerli. Burada borcun ise 31 Aralık 2018’den önce oluşması gerekmekte.

FAİZİ YÜZDE 0.98

Faiz oranı ise 0.98 oranında yer alıyor. ‘Düşük faizli yapılandırma kampanyası’ ile de VakıfBank’taki borçları 3 milyon liranın altında olan ve 2018 sonu itibarıyla ödemesinde 31 gün ve üstü aksama bulunan müşterisine, 6 aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma imkânı tanıyor. Bireysel müşteri borcunu 3 ay ödemesiz 36 aya varan vadeyle, ticari müşteri ise 6 ay ödemesiz 60 aya kadar aylık yüzde olarak 0.98’den başlayan faiz oranıyla yapılandırabiliyor.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar