Bankacılık

Kredi kartı olanlar dikkat son 4 gün

Kredi kartı olanlar dikkat son 4 gün

Kredi kartları ile ilgili son 4 gün kaldı. Kredi kartınız internet alışverişi ve online işlemlere kapanabilir. Eğer ki alışveriş yaparken sürprizle karşılaşabilirsiniz.

 

1 Aralık 2018 itibariyle kredi kartı veya banka kartlarında müşteri onayı olmadan online işlemlere kartınız kapanacak. Bunun ile ilgili olarak online alışveriş sürek yapıyorsanız kötü sürpriz ile karşılaşmadan bir an önce kartlarınızı online işleme açmanız gerekiyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kararıyla beraberinde artık kart sahipleri açıkça talep etmediği süreç içerisinde ise, bireysel banka kartları ve kredi kartları elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak teslimatı olacak.

Son tarih ne zaman? 

Kullanımda olan kartlar için son gün ise 31 Aralık 2017. Bu tarihe kadar kart sahiplerinin online alışveriş için bankalarına onay vermesi gerekiyor. Aksi takdirde sadece fiziki olarak kartlarından işlem yapabilecekler.

Kredi kartı online işleme nasıl açılır? 

Bunun için bankanızı arayarak yani telefon bankacılığı üzerinden açabilirsiniz. Bununla beraber SMS ile açabilirsiniz. Bunun dışında ise internet bankacılığı üzerinden de açabilmektesiniz. Ancak bunu en garanti olarak bankanızı arayarak sormanız daha sağlıklı olur.

Sorularınız için konu altına yorum yazarak cevaplayacağız.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar