Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Kartı Nasıl Bloke Olur?

Kredi Kartı Nasıl Bloke Olur?

Kredi Kartı Nasıl Bloke Olur ? Kullanmakta olduğumuz kredi kartı nasıl bloke olur başlıklı yazımızda kredi kartlarınızın nasıl bloke edilebileceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Normalde kartlarımızı bloke etmek bize bir fayda sağlamaz ancak istenmeyen durumlarla karşı karşıya kaldığımızda kendimizi korumak için bu adımı uygularız.

Kredi Kartınızı Kaybettiğinizde Bloke Etmelisiniz

Kredi kartınızı kaybettiğinizi fark ettiğiniz anda ilk yapmanız gereken şey bankanızın müşteri hizmetleri telefonunu arayarak ilk adımda sorulan “Kartınızı kaybettiniz mi” sorunu onaylamak ve müşteri hizmetleri yetkilisiyle görüşerek kartınızı kullanıma kapatmanız gerekmektedir. Bu yapmadığınız harcamaları da ödememenizi sağlar çünkü kötü niyetli kişiler kredi kartınızı kopyalar ve internet üzerinden alışveriş yaparlar. Bu arada belirtelim Kredi kartı kopyalama cezaları çok ağırdır. Bu konuda yazdığımız “Kredi Kartı Kopyalama Cezası Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Ancak kötü niyetli şebekeler tabi ki bu işlemleri yapmaya devam ediyorlar.

Bazende Şifre Yanlış Girilir Kredi Kartı Bloke Olur

Dalgınlık nedeniyle bu hatayı yapabiliriz. Böyle olduğu durumlarda ise eğer kartınız ATM ‘de takılı ile kalırsa yanlış girilen şifre sonrasında ATM size kartınızı iade etmeyecektir. Bankanız ile görüşerek yeni kart talebinizi adresinize gönderebilirler. Alışveriş yaptığınız sırada kartınızı yanlış şifre girmeden dolayı bloke ettiyseniz işiniz daha kolay çünkü bankanızı arayarak güvenlik soruları sonrasında kartınızı kullanıma açabilirsiniz. Bu konuda “Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl Bloke Olur?

Kullanmakta olduğumuz kredi kartı nasıl bloke olur başlıklı yazımızda kredi kartlarınızın nasıl bloke edilebileceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Normalde kartlarımızı bloke etmek bize bir fayda sağlamaz ancak istenmeyen durumlarla karşı karşıya kaldığımızda kendimizi korumak için bu adımı uygularız.

Kullanıcı Oyu: 4.45 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar