Bankacılık

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Limit Arttırma nasıl yapılır? Kredi kartında limit yükseltme işlemleri ve aşamaları nelerdir? Bu araştırmamızda tüm bankalarda kredi kartı limit arttırma işlemi nasıl yapılır? Bu kısım üzerinde genellikle bahsedeceğiz. Kredi kartlarında limit yükseltme işlemi yaparken asıl dikkat edilmesi gereken birçok detay var.

Kredi Kartı Limiti Arttırma işlemi yaparken dikkat edilmesi gerekenler?

  • Kredi kartı limit arttırma talebiniz red edildi ise hemen bir sonraki gün kesinlikle başvuru yeniden yapmayınız aradan 15-20 günlük süre geçmesini bekleyin. Aksi halde sistem otomatik red eder.
  • Gelirinizin en fazla 4 katı limit isteyiniz belli limitlerden sonra yine sistem otomatik red verir.
  • Mutlaka çağrı merkezi ve şube üzerinden talep edin bu kanallar genellikle daha hızlı yanıt verir.
  • Her zaman otomatik limit arttırma seçeneğini onaylayın.

İş Bank Kredi Kartı Limit Arttırma

İş Bankası kredi kartı limit arttırma işlemini İş Bankası Çağrı merkezinden, İnternet Şube, Mobil şube veya Şube kanalından yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızdan, ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE , AYLIK NET GELİR bilgisini aralarında birer boşluk olacak şekilde 3340’a, yurt dışından talepte bulunmak için 3340 yerine 0532 752 33 40’a sms gönderebilmektesiniz. (Örnek olarak: ARTIR 2000 353010 5000) Tamamen Örnektir.)

Garanti İnternet’de,kredi kartları adımının altından dilediğiniz zaman Limit Artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Paramatik’lerden limit artış talebinde yapabilmektesiniz.

Limit artış taleplerini Garanti Paramatikten yapabilirsiniz.

Garanti Bankası şubelerinden limit artış talebinde bulunabilirsiniz.

Bonus Flaş uygulamasından da limit artırım talebinde bulunabiliyorsunuz.

Limit artış talebiniz, taleplerin geliş sırasına göre en kısa süre içerisinde değerlendirilmektedir. Limit artış talebinizin sonucunu ekstrenizden takip edebiliyorsunuz veya 444 0 333 Alo Garanti‘den öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Dilediğiniz zaman Akbank Direkt İnternet’i , Akbank Direkt Mobil’i veya Akbank Şubeleri’ni ziyaret ederek, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak, Akbank ATM’lerini kullanarak veya LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 4566’ya SMS göndererek limit artış talebinde bulunabilirsiniz.(Örnek SMS: LIMIT 1234 1300 3000) Ayrıca, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma

İnternet Bankacılığımızdan, Çağrı Merkezimizden, LIMIT yazıp 2273’e SMS* göndererek limit arttırım talebinde bulunabileceğiniz gibi, Banka tarafından limit artışına ilişkin yapılan teklifi kabul ederek de limit artışı talebinizi iletebilirsiniz.

*2273’e gönderilecek her SMS, operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilir.

Teb Kredi Kartı Limit Arttırma

Teb kredi kartı limit arttırımı için çağrı merkezinden veya internet şubesinden online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma

SMS ile başvurma; Telefonunuzun SMS kısmına LIMIT yazıp boşluk bırakın ve kredi kartı numarasının son 6 rakamını yazın, son olarak da aylık gelirinizi yazıp 4411’e göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Yapı kredi telefon bankacılığı ile kredi kartı limiti yükseltme: Yapı kredi müşteri hizmetlerini arayarak 444 0 444’ü arıyorsunuz. Yapı kredi müşteri hizmetleri kredi limiti arttırma kısa yolu; 1,2 ve tekrar 1 şeklindedir. Daha sonrasında ise limit arttırım talebinizi iletebilirsiniz.

Yapı kredi internet bankacılığı üzerinden kredi kartı limitinizi arttırmanız mümkündür. Yapı kredi inernet sayfasından : Kartlarım→Kart hizmetleri→Limit işlemleri adımları ile kredi kartı limitinizi yükseltmeniz mümkündür. Yapı kredi internet bankacılığını kullanarak kredi limitinizi düzenli bir şekilde yükseltebilirsiniz. Tek yapmanız gereken otomatik limit yükseltme talimatı vermektir.

Kısaca özetlemek gerekirse: Kredi kartı limit arttırım taleplerinde en önemli nokta BDDK denetimine göre bankalar arası genel müşteri limitiniz olmaktadır. Bu ise sizin tüm bankalardaki genel limitinizdir. İster A bankasında hepsini kullanın isterse tüm bankalardan bu limitinizi bölerek kullanın, ancak bu limiti doldurursanız genel müşteri limitini kesinlikle onaylanmaz. Bu durumda ise başka bankadaki kredi kartı limitinizi düşürmeniz gerekir. Sonrasında limit arttırım talebinde düşürdüğünüz kadar bulanabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma nasıl yapılır?

Kredi Kartı Limit Arttırma nasıl yapılır? Kredi kartında limit yükseltme işlemleri ve aşamaları nelerdir? Bu araştırmamızda tüm bankalarda kredi kartı limit arttırma işlemi nasıl yapılır? Bu kısım üzerinde genellikle bahsedeceğiz.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar