Bankacılık

Kredi kartı kullananlara son gün

Kredi kartı kullananlara son gün

 

Kredi kartı kullananlara özel haber niteliği taşıyan ve artık kredi kartlarını kullanıcı internet alışverişlerine açma onayı vermeden kullanamayacak.

BDDK, banka ve kredi kartlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde artık kullanılabilmesi ile ilgili bir duyuru açıklaması yaptı. Kurum, kartlarını internet işlemlerinde kullanan veya kartlarından işlem yapılması yönünde önceden ise bunun beraberinde otomatik ödeme talimatı verenlerin 16 Ağustos günü sonuna kadar işleme açmaları gerektiğini belirtmiş oldu.

Kredi kartı kullananlara son gün

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu olarak bilinen (BDDK), kredi kartlarının 17 Ağustos’ta internet işlemlerine kapatılmasına ilişkin açıklama yaptı.
BDDK, finansal tüketiciyi koruma görevi çerçevesinde alınan karar ile kartını internet işlemlerinde kullanmayan ya da kullanmak istemeyen kart hamillerine, kartını internet üzerinden yapılan işlemlere açma-kapatma imkanı verildiğini duyurusunda bulundu.
BDDK’dan yapılan açıklamada yer alan haberde ise şubat ayında aldığı bir kararla Türkiye’deki tüm banka ve kredi kartlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilmesi için kart hamilinin onayının alınması şartının getirildiği hatırlatıldı.
Kart hamillerinin herhangi bir mağduriyete uğramadan bunun beraberinde taleplerinin alınabilmesi için gerekli altyapının kurulabilmesi ve talep toplanması amacıyla bankalara 16 Ağustos’a kadar 6 aylık süre verildiği belirtilen açıklamada ise, BDDK’nın finansal tüketiciyi koruma görevi çerçevesinde alınan kararla kartını internet işlemlerinde kullanmayan ya da kullanmak istemeyen kart hamillerine, kartını internet üzerinden yapılan işlemlere açma-kapatma imkanı verildiği ifade edilmiş olundu.

 

Unutmayın kredi kartınızı internet harcamalarına açmaz iseniz otomatik ödeme ve internet üzerinden kartlarınız işlem yapmayacaktır. 

Soru ve görüşleriniz için konuya yorum yaparak en kısa sürede sizlere cevaplamaya çalışacağız. 

 

Detaylı açıklama BDDK resmi sitesi için tıklayınız.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar