Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi kartı faiz oranları indirildi

Kredi kartı faiz oranları indirildi. 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanmış olacak aylık azami akdi faiz oranı yüzdesel oranda ise 2,00, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,40, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,60, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,00 olarak belirlenmiş oldu.

Kredi Kartı Faiz Oranları Düştü Mü?

TCMB tarafından, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini fiyatlama ve vade gibi unsurları dikkate alarak kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamalarının menfaatlerine olacağı bildirildi.

Bu arada yer alan haberde ise, 6 Nisan 2019’da yayımlanan Resmi Gazete’de TCMB tarafından 1 Nisan 2019’dan itibaren geçerli olmak üzere yer alan haberde ise Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde olarak 2,15, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,65, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,72, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faiz oranı ise yüzde 2,22 olarak belirlenmiş idi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar