Bankacılık
Neler Oluyor?

Kredi Faizleri Düştü Mü?

Kredi Faizleri Düştü Mü? Kredi Faiz oranları ne kadar oldu? Güncel banka kredi faiz oranları ve kampanyaları nelerdir? Oranlar ne kadar oldu?

Merkez Bankası 2020’nin ilk faiz kararını vermiş oldu. Politika faizi 75 baz puanlık düşüşle 11,25’e çekildi. Merkez’in hamlesinin ardından gözler bankalara çevrildi. Bazı bankalar politika faizinin düşmesinin sonrasında ise hamle yaptı. İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi faizlerinde düşüşler görülse de henüz beklenen sert adımlar gelmedi. Vatandaşlar gün aşırı kredi faizlerindeki son durumu kontrol ediyor. Peki, Ziraat Bankası, İNG, Halkbank, Vakıfbank, Garanti kredi faiz oranları ne kadar oldu? Kredi faiz ve oranlarının durumu ne oldu?

75 Baz Puan İndirime Gidildi

Merkez Bankası 2020 yılının ilk politika faizini açıklaması yer aldı. 2019 yılının ikinci yarısında 12 puanlık indirime gitmekte olan Merkez Bankası, yeni yılda da düşüşü sürdürdü. Yapılan açıklamada, 75 baz puanlık faiz indirimine gidildiği aktarıldı. Böylece yer alan incelemede ise politika faizi 11,25’e çekilmiş oldu.

İlk İndirim İNG Türkiye’den geldi

ING Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, faiz indirimi sayesinde yer alan incelemede ise ING Türkiye müşterileri çok avantajlı koşullarla konut sahibi olma fırsatına sahip olmuş olacak. ING Türkiye’nin kampanya kapsamında sunduğu yüzde olarak 0.94 faiz oranı eski yeni ayrımı olmaksızın tüm konutlar için geçerli olmuş olacak.

İşte en düşük krediler

Ziraat Bankası

İhtiyaç kredisi yüzde 1.12 (24 ay vade, 50 bin lira için)

Konut kredisi yüzde 0.99 (120 ay vade, 100 bin lira için)

Taşıt kredisi yüzde 1.02 (48 ay vade, 70 bin lira için)

.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar