Teknoloji Haberleri

İtunes artık ücretli

İtunes artık ücretli

Şu ana kadar ücretsiz olarak hizmet veren Apple tarafından verilen uygulama iTunes Radio hizmeti artık paralı. Bu uygulamanın başka bir özelliği yanında o da reklam desteği yok…

Apple’ın şimdiye kadar Reklam desteği ile bedava sunmuş olduğu bu hizmeti, bundan sonra bedava değil artık.
Apple, reklam destekli müzik oynatma hizmeti olarak kullanılan iTunes Radio’da önemli anlamda değişiklikler gerçekleştirmeye hazırlanmakta artık. Firmanın söz konusu hizmetin kullanıcılarına göndermiş olduğu e-postalarda iTunes Radio’nun bundan sonraki süreçlerde iTunes kullanıcıları için ücretsiz ve reklam destekli olmayacağı belirtilmekte bilgisi yer aldı. Bu bilgiler ışığında ise Ocak sonu itibariyle iTunes Radio’ya erişebilmek için ücretli olarak Apple Music üyeliğine sahip olmak gerekecek bu durumda. iTunes kullanıcılarının ücretsiz olarak sunulan hizmeti yararlanabileceği tek müzik seçeneği ise Beats 1 olacak bilgisi yer aldı.

Apple tarafından konuyla ilgili olarak Buzzfeed’e yapılan resmi açıklamada da kullanıcıların  birçoğu artık bir Apple Music üyeliğiyle, Apple bünyesindeki müzik uzmanları tarafından oluşturulmuş olan onlarca radyo istasyonuna sınırsız şarkı atlama özelliğiyle hiçbir reklam gösterimi olmadan da artık erişebilecekleri belirtildi. Apple Music ayrıca bunun yanında ise radyo hizmetini de içeren üç aylık ücretsiz bir deneme olanağı sunmakta olduğu bilgisi yer aldı.

Uzun bir süre reklam destekli bir biçimde hizmet vermekte olan iTunes Radio’da belirli bir sanatçı, şarkı ya da müzik türüne dayanarak bunun yanında bir istasyon seçildiğinde Apple’ın kullandığı algoritmalar bu tercih doğrultusunda benzer müzikleri kullanıcı kısmının karşısına getirmekte.

IMF global büyüme beklentilerini düşürdü


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar