• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınır?

İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınır?

İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınır?

İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınır? İninal kart, bankaların vadesiz TL hesabı gibidir. Oyun severlerin daha çok ilgilendiği bu konuda, İninal oyun içi harcamalarda ya da herhangi bir harcamada bankaların açmış olduğu sıkıntılara yönelik çözüm üretebileceğiniz bir sanal karttır.  İninal kartın bir güzel noktası ise, küçük bir yaş sınırlaması koyarak her yaş kitlesine hitap etmesidir. Çeşitli alışveriş sitelerin de Banka havaleleri, mobil ödeme gibi seçenekler olsa da havale masrafları ve operatörlerin kestiği paylardan dolayı ürün fiyatını katlanmış bir şekilde görmekteyiz. Bütün bu olumsuz koşullardan etkilenen insanlar İninal kart kullanmaya başladılar.

İninal Kart Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınır?

İninal Kart Nasıl Kullanılır ve Nereden Alınır?

İninal kartı kısaca özetleyecek olursam; ön ödemeli kredi kartı dememiz yeterli olacaktır. Migros, Tansaş ve PTT’den 5TL ücret karşılığında elde edebileceğiniz İninal kartı, MasterCard geçen her yerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kartın aylık olarak 1 TL kullanım ücreti kesimi vardır. Kartınızda para olduğu sürece kullanım ücreti alması ise güzel özelliklerinin başında gelmektedir. Bunların yanında birçok oyun firması ve şirketler İninal kart ile anlaşmış vaziyettedirler. İninal kartın avantajlarından bahsedecek olursak; 25, 50, 75, 100, 200, 250, 300₺ gibi bakiye yükleme seçenekleri olmasıyla beraber sınırsız bu avantajdan yararlanabilirsiniz. İninal kart sadece internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz bir sanal kart değildir. Bu kartı internet üzerinden alışveriş dışında marketlerde, alışveriş merkezlerinde kısaca Master Card geçen tüm noktalarda sorunsuz bir şekilde sanki bir kredi kartıymış gibi kullanabilirsiniz. Ek karta gerek kalmadan kontrol etmek istediğiniz işlemlerinizi İninal kart aracılığı ile yapabilir, hesap hareketlerinize göz atabilirsiniz. İninal’ın anlaşmalı olduğu iş yerlerinden, internet sitelerinden ya da şirketlerden özel indirimler alabilirsiniz. İninal kartı satın almak için ise Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, D&R, Teknosa, Vatan Bilgisayar, TveK, Kim Market ve seçkin gazete bayilerinden 5₺ kart ücreti ile temin edebilirsiniz.

İninal Karta Nasıl Para Yüklenir?

İninal kartınıza tüm bankalar başta olmak üzere banka ATM’lerinden ve diğer satış noktalarından İninal kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

İninal Kart Nasıl Aktifleştirilir?

İninal kartınızı temin ettikten sonra tek kalan adım ise, kartınızı aktifleştirmek olacaktır. Kartınızı aktifleştirmek için öncelikle İninal’ın resmi web sitesinde üyelik açmanız gerekmektedir.  Genel bilgileri doldurduktan ve SMS doğrulamasını geçtikten sonra ise, kart kişiselleştirme adımına geçmiş olacaksınız. Bu adımda kartınızın ön ve arka yüzündeki gerekli bilgilerini girdikten sonra kartınızı gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

Kartın Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nedir?

Her bankanın ve kartın olduğu gibi bu kartında belirli olumlu ve olumsuz özellikleri bulunmakta. Makale içerisinde belirttiğim üzere, internette alışveriş yapmak için kredi kartından doğacak olumsuz sonuçlardan uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Kartın yaş sınırı 12 olması ile birlikte PTT işlemlerinde yaş sınırı 15’dir. Kartın olumsuz yönünden bahsedecek olursak da karta yüklenen paranın karttan çekilemiyor olmasıdır. Yani karta 100₺ gibi bir ücret yüklerseniz o para artık kart içerisinde kalır. Kart içerisindeki bakiyeyi nakit paraya çeviremiyor olmanızdır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.