Bankacılık

ING Bank Kredim Sonsuz Nedir? Nasıl Başvurulur?

ING Bank Kredim Sonsuz Nedir? Nasıl Başvurulur?

ING Bank Kredim Sonsuz Nedir? Nasıl Başvurulur? ING Bank tarafından geliştirilen Kredim Sonsuz hizmeti, kişilerin olası ihtiyaçlarına karşı kendilerini hazırlamaları ve onaylanmış kredilerini de diledikleri zaman kullanmalarını sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi alanında yapılacak başvuru sonrasında faydalanacağınız bu hizmette, kredi kartı limitlerinizi de kredi paketine dahil edebilme, borcunuzu da 48 aya kadar taksitlendirme şansınız bulunmaktadır. ING Bank hazır kredi paketinin detaylarına baktığımızda ise, kişilerin başvuru yaptıkları ve onay aldıkları kredi tutarlarının, destek hesaplarına ya da kredi kartlarına tanımlandığını belirtebiliriz.

ING Bank Kredim Sonsuz Nedir? 

Başvuru yapan ve onay alan kişiler, diledikleri zaman onaylı kredilerini kullanabilmeleri için, destek hesap ya da kredi kartı kullanıcısı olması gerekmektedir. Kişiler bu şartı da tamamladıktan sonra başvuruda bulunabilir ve diledikleri an bu krediyi de kullanabilmeleri için banka tanımlamaları için talimat vermesi gerekmektedir.

Başvuru yapan kişilerin ne kadarlık bir kredi desteği alacağı ise tamamen bankanın incelemelerine bağlıdır. Banka kişilerin başvurusunu sonuçlandırırken ve limit belirlemesi yaparken, daha önce kullandıkları krediler ve kredi kartlarını incelemekte, kredi notu ile de banka siciline bakarak son kararını vermektedir. Hazır kredilerinin tanımlanabilmesi için gerekli olan bu şartların beraberinde, limit belirleme konularında da kişilerin aylık gelirlerinin büyük bir payı vardır. Gelir durumu ne kadar fazla ise, kişilerin faydalanabileceği hazır kredi limiti de o adar fazla olacaktır. Eğer başvuru yapacak kişilerin destek hesabı ya da kredi kartı bulunmuyorsa, aynı kriterler üzerinden inceleme yapılacak ve ilk olarak bu hizmetlere başvuruları alınacaktır. Sonrasında da hazır kredi için gereken işlemler yapılacaktır.

ING Bank Hazır Kredinin Özellikleri Nelerdir?

Kredim Sonsuz olarak nitelendirilen ve ING Bank’ın büyük ses getiren bu hizmetinde, bilinmesi gereken birçok durum bulunmaktadır. Kredi kullanımı, tekrar kullanımı ve limit kontrolü hakkında başvuru yapacak kişilerin bilmesi gerekenleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

 

 • Kişiler, hesaplarına tanımlanacak olan limitlerini, ihtiyaç kredisi kapsamında kullanacaktır. Bu limitler de, yine ihtiyaç kredisi için ön görülen üst limitlere kadar verilecektir.
 • Tanımlanan kredi limitinin tamamının tek seferde çekilmesine gerek yoktur. Kişiler, kendilerine sunulan kredi limitini defalarca kez kullanabilecektir.
 • Eğer tanımlanan kredi kartı limitiniz, ihtiyacınız olandan daha az ise, bu durumda kredi kartı limitinizi ya da destek hesap bakiyenizi de ihtiyaç kredisi kapsamında çekebileceksiniz.
 • Limitinizden kullandığınız tutarı, seçeceğiniz vade süresi ile zamanında ödemeniz gerekmektedir. Yapacağınız her ödeme işlemi sonrasında, ödeme yapılan tutar kadar kullanım limitiniz açılacaktır.
 • Kişiler destek hesaplarını ya da kredi kartı limitlerini ihtiyaç kredisi için kullanırlarsa, bu durumda yapılacak olan ödemelerde ihtiyaç kredisinde geçerli olan faiz oranları ve kurallar göre işlem yapılacaktır.
 • Eğer tekrar kullanım sırasında kredi kartından ya da destek hesaptan limit kullanılmamışsa, bu durumda kişiler imzaladıkları sözleşmede geçerli olan kurallara göre işlem görecektir.
 • İlk başvuru sonrasında kişilere tanımlanan kredi miktarı, hem banka tarafından otomatik olarak arttırılabilecek hem de kullanıcıların isteği doğrultusunda değiştirilecektir.
 • Eğer Kredim Sonsuz hizmetinden faydalanmışsanız ve borcunuzu bitirdikten sonra hesap iptali yapmak istiyorsanız, tek bir kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bunun için 2205’e KREDIMSONSUZIPTAL ve TC kimlik numaranızı yazmanız yeterli olacaktır. Bu kısa mesaj sonrasında hesabınızda borcunuz bulunmuyorsa, iptal işlemleri yapılacaktır.

ING Bank Kredim Sonsuz Hesaplama

ING Bank hazır kredi hizmeti olarak görülen Kredim Sonsuz, kullanıcılarına %1,39’luk faiz oranı ile hizmet sunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişileri bilgilendirmek amacıyla, kredi paketinde uygulanacak faiz oranları ve diğer masrafları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kredi Tutarı: 15 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Tahsis Ücreti: Yok
 • Kredi Faiz Oranı: %1,39
 • Sigorta Masrafları Toplamı: 623,40 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 456,58 TL

Kredim Sonsuz hizmetine başvuru yapan kişiler, 15 bin TL ve 48 aylık vade seçeneği ile kredi kullanmak istediğinde, karşılarına yukarıdaki gibi bir tablo çıkacaktır. Vade sonuna gelindiği zaman, kredinin toplam maliyeti 21 bin 915 TL olacaktır.

Toplam kredi masrafı en aza indirilmek isteniyorsa, bu durumda kişilerin vade süresinde azalmalar yapması gerekecektir. Son olarak, kredi paketinde, herhangi bir kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Ancak, alınacak olan kredide, kişilere zorunlu olarak hayat sigortası yaptırılmaktadır. Bu sigorta bedeli de kişilerin yaşına göre farklı değerlerde hesaplanıp, kredi paketine eklenecektir.

ING Bank Kredim Sonsuz Nedir?

ING Bank Kredim Sonsuz Nedir? Nasıl Başvurulur? ING Bank tarafından geliştirilen Kredim Sonsuz hizmeti, kişilerin olası ihtiyaçlarına karşı kendilerini hazırlamaları ve onaylanmış kredilerini de diledikleri zaman kullanmalarını sağlamaktadır.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar