Bankacılık
Neler Oluyor?

İhtiyaç Kredisinde Önemli Değişiklik

İhtiyaç Kredisinde Önemli Değişiklik Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Banka Kredi Yönetmeliği’ne ilişkin taslak yayımlaması yaptı. Taslağa göre yer alan haberde ise ihtiyaç kredileri 60 aya dek yapılandırılabilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nca (BDDK) hazırlanan taslakta ise “Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı” ve “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik Taslağı” görüşe açılmış olundu.

İhtiyaç Kredisinde Önemli Değişiklik BDDK’nın, bankalarca verilen kredilere ilişkin usul ve esasları düzenleme yapan ve finansal kiralama şirketleri, faktoring şirketleri ve finansman şirketlerinin kuruluş ve çalışma esaslarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik taslakları internet sitesinde yayımlanmış olundu.

İlgili yönetmelik taslaklarına ise, “Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.” şeklindeki geçici madde eklenmiş oldu.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar