• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2081212,261
  % -1,76
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Nasıl Olur?

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma yazısını bu makalemizde inceleme yapacağız. Burada ise İhtiyaç kredisi yapılandırma nasıl olur? Hangi şartlarda ihtiyaç kredisini yapılandırma talep edebilirsiniz? Yapılandırma nasıl oluyor? Bu yazımızda bunlara değinmiş olacağız.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır? İhtiyaç kredisini yapılandırma yapmak için öncelikle kredinizi ödeyemiyor olmanız gerekmektedir. Genelde bankalar yapılandırma yaparken kredisini ödemeyenlere genellikle yapılandırma yapar. Düzenli ödeyen müşterisine yapmaz. Çünkü zaten anlaştığı şekilde ödemesini alıyor. Düzensiz ödeme yapanlara/yapamayanlara ise ana para ve faizini kurtarmak için yapmak zorundadır. Bu sebeple yapılandırma yapar.

Kredi Yapılandırma Ücretli mi?

Hayır değildir. Ancak sizin vade sayınıza göre faiz oranlarına göre değişkenlik gösterebilir. Çünkü yeni bir kredi çekmiş gibi oluyorsunuz ve o anki faiz oranları ne ise ona göre tekrar faiz işlenir.

Kredi Yapılandırma Ne Zaman Olur?

Kredi yapılandırma 90 gün boyunca ödeme yapmazsanız ve bankanın size vermiş olduğu 90 gün sonunda +7 gün süre içinde eğer yapılandırma talep ederseniz. Size yapılandırma teklifi ile gelirler. Eğer +7 gün içinde ödeme yapmazsanız Yasal Takip süreci başlar. Bu durumda ise hiç de hoş olmayan senaryolarla karşılaşabilirsiniz. Eğer banka yasal süreç içinde bu parayı sizden alamaz ise borcunu Varlık Yönetim Şirketlerine satma hakkı vardır. Bu sefer varlık yönetim şirketleri sizle irtibata geçer.

Kredi Yapılandırmasında Dosya Masrafı Alınır Mı?

Kredi yapılandırmasından herhangi bir dosya masrafı alınmaz. Adı üstünde zaten yapılandırma ve bir masraf, ücret alınmaz. Ancak yeni bir kredi çekerseniz veya krediyi kredi ile kapatırsanız alınabilir. Buda tabi ki bankadan bankaya değişiyor. Bazıları alır, bazıları hiç almayabiliyor.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.