Bankacılık
Neler Oluyor?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir? Kredi türleri söz konusu olduğunda en çok başvurulan kredilerin başında ihtiyaç kredisi gelmektedir. İhtiyaç kredileri, bireysel krediler ve ticari krediler olarak aslında ikiye ayrılmaktadır. Bunların içerisinde eğitim, tatil ve benzeri birçok kredi türleri bulunmaktadır. İhtiyaç kredileri en çok kullanılan kredilerin başında gelmektedir. Çünkü insanlar ağırlıklı olarak bu krediye başvurmaktadır. Burada gelir belgesi, kredi notu uygunluğu gibi birçok şart bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu konuda genel anlamda bir ihtiyaç kredisini nasıl alınması gerekiyor veya bu kredileri nasıl başvurabilirsiniz? Nasıl daha başarılı sonuçlar alınabiliyor? Bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Ayrıca burada faizlendirme işlemleri ve masrafları konusunda da sizlere yardımcı olmaya gayret göstereceğiz.

İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi şartları hakkında şunu söylemek gerekir ki öncelikli olarak bu krediye başvurmak için 18 yaşını doldurmuş olunması gerekmektedir. Şahsın 18 yaşını doldurduktan sonra istediği gibi gidip krediye başvurma hakkı bulunmaktadır. Ayrıca banka çeşitli şekillerde sizlerden gelir kaynağı göstermenizi isteyebilir. Yani bunun için bir belge isteyebilir. SSK kaydı sahibi olması veyahutta vergi levhası sahibi olması önemlidir. Kredi onayı almak için levhanın da kesinlikle kar gözükmektedir veyahutta SGK kaydınızın en azından üç ayı doldurmuş olması gerekmektedir. Bunlarla ancak sizler de başvuruda bulunabilir ve ihtiyaç kredileri konusunda olumlu yanıt alabilirsiniz. Elbette ki en önemli noktalardan bir tanesi de kredi notudur. Bilindiği gibi bankacılık ortak sisteminde herkes almış olduğu kredileri göre çeşitli notlandırmalar bulunmaktadır. Sizlerin de notlarının uygunluğuna göre bu kredinin verilmesi sağlanabilir. Bunun için fatura ödemeleriniz aynı zamanda da kredi kartı ve kredi ödemelerinizin düzenli ve seyreltilmiş olmaması çok büyük önem taşımaktadır. Eğer banka böyle bir problem görürse veyahut da kredi notunuzu çok düşük olduğunu ön görürse bu durumda ipotek isteme hakkına sahiptir.

İhtiyaç Kredisi Yasal Prosedürü

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir? Günümüzde artık kredilerde eskisi kadar kefil aranmamakla birlikte banka ihtiyaç gördüğü hallerde kefil de ipotek de isteme hakkına sahiptir. İhtiyaç kredisi yasal olarak 48 ay sınırında bulunmaktadır. Bu devlet tarafından öngörülmüş yasadır. Ancak ipotekli kredi çekiyorsanız bu durumda 120 ay vadeye kadar bu krediyi çıkartma şansına da sahip olabiliyorsunuz. İhtiyaç kredileri için birkaç gerekli evre olduğunu da bilmek gerekir. Bunların başında nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gelmektedir. Bu belgenin yanı sıra aynı zamanda ikametgah veyahutta başvuran kişinin oturmuş olduğu yerde almış olduğu son üç aya ait fatura gerekmektedir. Ayrıca az önce de söylediğimiz gibi vergi levhası, maaş bordrosu, maaş yazısı gibi bir gelir belgesi de istenmektedir. Bunun yanı sıra bilanço gelir tablosu, Ticaret Sicil Gazetesi veya oda kayıt belgesi de banka tarafından istenebilir. Bunları tedarik etmeniz durumunda şirket veya şahıslar istedikleri gibi bu tip kredilere başvurma şansına sahiptir. Elbette ki bu kredilerin masrafları da bulunmaktadır. Bu bankadan bankaya değişmekle birlikte bilindiği gibi artık kredi masraflarını en önemli kısmını sigortalar oluşturmaktadır. Dosya masrafı, sigorta, evrak inceleme ücreti gibi bir çok masraf bu kaydın altına alınmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi Türleri Nelerdir? Kredi türleri söz konusu olduğunda en çok başvurulan kredilerin başında ihtiyaç kredisi gelmektedir.

Kullanıcı Oyu: 4.45 ( 2 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar