Hisse Borsa

Hisse alımları patladı

İMKB’nin açıklamış olduğu analizlere göre yabancı yatırımcılar, hisse piyasasında Nisan ayında net 532 milyon dolarlık alım gerçekleştirdi. BIST 100 endeksi XU100 ABD dolar bazında yüzde 0.8 değer kazandı. Yabancı yatırımcıların 2015 yılı başından bu yana aylık en yüksek alış rakamının gerçekleşmiş olduğu Nisan ayı ile birlikte yıllık bazda net satış tutarı 305 milyon dolara düşmüş durumda artık. Toplam 13 milyar dolarlık işlem hacmiyle 2015 yılının en düşük aylık yabancı yatırımcı işlem hacminin oluştuğu Nisan ayında gerçekleşti, bankacılık sektörü hisselerinde 154 milyon dolarlık net alış işlemi gerçekleştirildi. 2015 yılı başından bu yana yabancı yatırımcıların bankacılık sektöründeki net satış tutarı ise 373 milyon dolara gerilemiş durumda.

 

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. borsayla ilk tanıştığım zamanlarda endex 20000 lerdeydi. şimdi 80000 barajının üzeirinde . bir miktar birikimimim olsa yine denerim hisse senedini.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/finanspara.com/httpdocs/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar