Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Google AMP nedir nasıl kurulur?

Google AMP nedir?

Google AMP nasıl kurulur? Google amp nedir? Uzun adı ile özetleme yapacak olursak Accelerated Mobil Pages (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) olarak türkçe adı AMP web sitelerinin mobil cihazlarda çok daha hızlı çalışmasını sağlamak nedeniyle ile kurulan bir framework çalışmasından olan bir projedir. İlk olarak proje Github üzerinde görüldüğü gibi, şuanda Open Source tarafından da geliştirilmeye devam ediyor.

Google resmi olarak yaptığı açıklamada yer alan haberde ise Google News başta olmak üzere artık tüm ürünlerini AMP HTML’e geçiriyor. Bu demek oluyor ki Google Mobil sayfalar için gerekli önlemleri almaya devam ettiği gibi, gerekli içeriği sağlamayan web sitelerini büyük dalgalanmalar bekliyor. (En azından mobil tarafta)

Google AMP nasıl kurulur?

Google amp webmastertools

GOOGLE AMP NASIL KULLANILIR ?

Bir web siteniz varsa ve bu siteye Google AMP kurulumunu gerçekleştirmek istiyorsanız sizlere ise ilk olarak aşağıdaki Webmaster Tools üzerinden tarafınıza gelen yönergeleri okumanızı tavsiye ediyoruz bunları okumanız çok önemli. Bu yönergeleri dilerseniz buraya tıklayarak da erişebilirsiniz.

WordPress alt yapısına sahip web siteleri için işlem çok basit Google AMP kurulumu çok basittir. Panelinize giriş yaparak sırası ile Eklentiler > Yeni Ekle > Google AMP olarak arattığınızda aşağıdaki eklentiyi kurabilirsiniz ve herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eklentiyi de aktif edin yeterli ve index almayı bekleyin. 🙂

google-amp-eklentisi
Google amp eklentisi wordpress

 

AMP örnekleri aşağıdaki gibidir.

 

Google amp mobil örnek

Amp nedir nasıl kullanılır?

Google amp nedir ?

Uzun adı ile özetleme yapacak olursak Accelerated Mobil Pages (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) olarak türkçe adı AMP web sitelerinin mobil cihazlarda çok daha hızlı çalışmasını sağlamak nedeniyle ile kurulan bir framework çalışmasından olan bir projedir. İlk olarak proje Github üzerinde görüldüğü gibi, şuanda Open Source tarafından da geliştirilmeye devam ediyor.

Kullanıcı Oyu: 4.35 ( 1 Oy Verildi)

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar