Hisse Borsa

Galatasaray hisseleri tavan yaptı

Galatasaray Kulübü, Florya ve Riva projeleri için Emlak Konut İdaresi ile protokol imzalanmış olunduğunu açıkladı. Haberin sonrasında ise Galatasaray hisseleri yüzde 20 yükselerek tavan fiyata çıkmış oldu.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı  olarak (GYO) AŞ ile yapmış olduğu Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında Florya ve Riva arsaları üzerinde proje geliştirmek hedefiyle protokol imzalandığı bildirisinde bulunuldu.
Emlak Konut GYO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında yer alan”Şirketimiz ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında, İstanbul İli Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde 22 bin 627,00 metrekare yüz ölçümlü ve İstanbul İli Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde 1 milyon 76 bin 22,18 metrekare yüz ölçümlü arsalar üzerinde, birlikte proje geliştirmek maksadıyla protokol imzalanmıştır. ” bilgilerine yer verilmiş olundu.
HİSSELER TAVAN OLDU
Haberin sonrasında ise Galatasaray Sportif hisseleri yüzde 20 artarak tavan fiyat olan 23,92 liraya çıkmış bulundu.
Galatasaray Spor Kulübü Derneği, Galatasaray Sportif’te yüzde olarak ise 68.75 pay ile ana hissedar konumunda bulunuyor.
Mali yapısındaki bozukluk sebebiyle UEFA turnuvalarından bir yıl men cezası alan Galatasaray, gelir getirici projeler üzerinde çalışıyordu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar