Bankacılık

Findeks Ticari Paketlerin Özellikleri Nelerdir?

Findeks Ticari Paketlerin Özellikleri ve Çeşitleri

Findeks Ticari Paketlerin Özellikleri Nelerdir? Findeks sorgulamalarının yaygın bir şekilde kullanılması ve büyük faydalar sağlaması, artık ticaret ile uğraşan bireylerin de dikkatini çekmiş durumdadır. Esnaflar, nasıl ki bankalar müşteri seçimlerinde Findeks sorgulama sonucuna göre onay veriyorsa, kendilerinin de müşteri seçiminde bu yöntemi uygulamalarının doğru olacağına karar vermişlerdir. Beklentiler bu yönde artmaya devam ettiğinden dolayı da, Findeks ticari paketler ortaya çıkarılmış ve işletmelerin büyüklükleri ya da sektörlerine bağlı olarak, farklı içeriklerde kullanıcılarına sunulmuştur. Ticari kullanımlara yönelik geliştirilen bu paketlere baktığımızda ise, sorgulama sayılarının bir hayli fazla olduğunu görmekteyiz.

Findeks Ticari Paketlerin Özellikleri Nelerdir?

Findeks’in geliştirmiş olduğu bu sorgulama paketleri, kişilerin sisteme kayıt olmasının ardından aktif hale gelmektedir. Üyelik işlemlerinde bilindiği gibi kişilere bireysel mi yoksa ticari mi üyelik açmak istedikleri sorulmaktadır. Eğer daha önce bir hesap açılmamışsa, buradan ticari bir hesap açtırılarak, gerekli işlemlere başlanabilecektir.

Findeks Ticari Hesap Nasıl Açılır?

Findeks Ticari Hesap Nasıl Açılır? Findeks’in ticari alanda daha etkili bir şekilde kullanılabilmesi adına geliştirilen ticari hesaplara ücretsiz bir şekilde kayıt olunabilmektedir. Findeks’in internet sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden yapılacak işlemlerde, ticari üyelik için sizden bir takım özel bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgileri de şu şekilde sıralayabiliriz.

Vergi kimlik numarası
Şirket türü, ünvanı, kuruluş zamanı, adres bilgileri
Bağlı olunan vergi dairesi
Çalışılan sektör
Kaç çalışan bulunduğu
Telefon numarası (sabit hat)
Firmanın kısa ünvanı
Yukarıdaki bilgiler doldurulduktan sonra da, sizden açılacak ticari hesabı kimin kullanacağına dair bilgiler talep edilecektir. Bu bilgiler dilediğiniz zaman güncellenecektir. İlk başta istenen bilgilere baktığımızda ise hesabı kullanacak kişiye ait 11 haneli TC kimlik numarası, ad, soyad, e-posta adresi ve telefon numarası istenmektedir. Bu bilgiler ve istenen ek bilgiler de doldurulduktan sonra Findeks ticari hesabınızı doğrudan kullanabileceksiniz.

Ticari hesap açtırdıktan sonra, sizin için özel olarak hazırlanan Findeks ticari paketler arasında inceleme yapabilir, ödeme işleminin ardından da seçtiğiniz paketi hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Yapacağınız her sorgulama işleminden sonra, paket kullanım hakkınızdan ne kadar kaldığını da takip edebilirsiniz.

Findeks Ticari Paketler ve Ücretleri

Findeks Ticari Paketler ve Ücretleri Findeks ticari hesap açılışı yaptıktan sonra, size sunulacak olan paketler kendi içerisinde 5 ayrı gruba ayrılmaktadır. Bunlar;

Findeks Kredi Notu Paketleri
Risk Raporu Paketleri
Karekodlu Çek Raporu Paketleri
Çek Raporu Paketleri
Teminat Mektubu Durum Sorgulama Paketleri

Findeks’in oluşturmuş olduğu bu paketler, işletmenizin ticari özellikleri ya da yaptığınız alışverişlerde kullandığınız yöntemlere uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Eğer sürekli olarak açık hesap ya da senet ile alışveriş yapıyorsanız, teminat mektubu alıyorsanız ya da vadeli bir borçlanma yapacaksanız, kesinlikle bu paketleri kullanmalı ve alacaklarınızı garanti altına almalısınız.

Şuan Findeks tarafından oluşturulan ticari paketlerde en çok tercih edilenler ve ücretlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Yılda 100 Not: Bu paketi satın alacak kişiler 100 adet kredi notu, 12 adet risk raporu ve 12 adet de endeksli çek raporu sorgulaması yapabilmektedir. Bu paket için KDV dahil 257,24 TL ödeme yapılmalıdır.
Yılda 100 Rapor: Daha büyük bir işletme sahibi olan ya da müşteri sayısı fazla olan kişilerin tercih ettiği bu pakette, 100 adet kredi notlu risk raporu sorgulaması, 12 adet kredi notlu ekstra risk raporu hakkı ve 12 adet de endeksli çek raporu sorgulama hakkı bulunmaktadır. Bu paketin KDV dahil ücreti ise 420,08 TL’dir.
Yılda 500 Rapor: Bir önceki pakete göre daha kapsamlı olan ve içeriğinde 500 adet kredi notlu risk raporu sorgulaması yapma hakkının bulunduğu bu özel paket için KDV dahil 1.784,16 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

Findeks Çek Raporu Paketleri

Findeks ticari paketler arasında yeni olan ve daha çok kullanım alanı bulunan çek raporlarında da özel paketler hazırlanmıştır. Buna göre;

Yılda 10 Çek Raporu: Yıl içerisinde 10 adet çek raporu sorgulaması yapmak isteyenler KDV dahil 7,08 TL ödeyerek paketi satın alabilirler.
Yılda 50 Çek Raporu: 50 adet sorgulama yapılabilecek paketin KDV dahil ücreti 35,40 TL’dir.
Yılda 1000 Çek Raporu: Daha fazla çek sorgulama yapmak isteyenlere sunulan ve 1000 sorgulama hakkı bulunan pakette, KDV dahil 600 TL ödenmesi gerekmektedir.
Eğer ticari faaliyetlerinizde senet ya da çek kullanıyorsanız, Findeks ticari hesabınız üzerinden alacağınız bu paketler ile, daha güvenli işlem yapabileceksiniz.

 

Findeks Ticari Paketlerin Özellikleri Nelerdir?

Findeks Ticari Paketlerin Özellikleri Nelerdir? Findeks sorgulamalarının yaygın bir şekilde kullanılması ve büyük faydalar sağlaması, artık ticaret ile uğraşan bireylerin de dikkatini çekmiş durumdadır.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar