Bankacılık

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Uygulaması

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Devlet destekli faizsiz kredi veren bankaların kampanyaları dahilinde ihtiyaca uygun olarak verilmektedir. Bu kredi türlerini tercih edenlerin kaçınmak istedikleri faizdir. Faizsiz kredilerin özellikle istenilmesinin diğer bir sebebi de faizin muhafazakar kesime haram oluşudur. Bununla birlikte bankalar müşterilerinin ihtiyacına odaklı çalışma yöntemleri sürdürülmektedir. Faizsiz verilen kredi genelde katılım bankalarının katkı payı kısmında yer almaktadır.

Faizsiz Çalışan Bankalar

– Albaraka Türk,

-Kuveyt Türk,

-Ziraat Katılım,

-Vakıf Katılım bankasının yanında Türkiye Finans Bankası da bu kapsamda faizsiz kredi vermektedir.

Bankalarda Faizsiz Kredi İşleyişi

Albaraka Türk, Kuveyt Türk ,Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarının kredilerde karşılaştığımız faiz oranlarının yerine kar oranını tercih ettikleri görülmektedir. Bu kapsamda bankalar mal ve hizmet alımını direkt olarak gerçekleştirmekle birlikte banka tarafından alınmış olan mal ve hizmetler bünyesinde bulun müşterilere satmaktadırlar.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Albaraka Türk: İlk faizsiz işleyen banka olmasının özeliğinin yanı sıra konut, taşıt, işletme finansmanında faizsiz kredide oldukça destek olmaktadır. Satın almak istenilen mal ve hizmet için Albaraka Türkün ilgili finansmanına kredi için başvuruda bulunulabilmektedir. Kredinin onay aşamasından sonra sağlanan faizsiz kredi kullanılabilmektedir.

Kuveyt Türk: Kuveyt Türk başlangıcından beri faizsiz kredi ilkesini benimsemektedir. Bu ilke sayesinde muhafazakar olan kesimin en gözde bankalarından biri haline gelmiştir. Konut, taşıt, mal ve hizmet alımı için kredi başvurusunda bulunulabilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası: Ziraat katılımda faiz prensibini kullanmayan bankalardan biridir. Özellikle konut fiyatlarındaki düşüşle birlikte sağlayacağı faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Sadece konut değil mal ve hizmet ve taşıt içinde faizsiz krediye başvurulabilir.

Vakıf Katılım Bankası: Faizsiz kredinin yanında Vakıf Katılım bankasının güncel konut kredisi hesaplandığında en uygun kredi oranlarına sahip bankalardan biridir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Devlet destekli faizsiz kredi veren bankaların kampanyaları dahilinde ihtiyaca uygun olarak verilmektedir. Bu kredi türlerini tercih edenlerin kaçınmak istedikleri faizdir. Faizsiz kredilerin özellikle istenilmesinin diğer bir sebebi de faizin muhafazakar kesime haram oluşudur.

User Rating: Be the first one !

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar